Palestīnas okupācija
#1
Tā sakot, šodien ziņās ir papilnam publikāciju par kārtējo okupēto uzbrukumu Izraēlai, kā atbildes pasākums ir Izraēlas armijas mobilizācijas sākšana.

Bet lai vispār atcerētos par ko iet runa
Citāts:Palestīnas Valsts (arābu: دولةفلسطين, Daulat Filastin; angļu: State of Palestine) ir valsts, ko 1947. gada 29. novembra ANO rezolūcija 181/II paredzēja Osmaņu impērijai atņemtajā Lielbritānijas mandātteritorijā Palestīnā.

1988. gada 15. novembrī Alžīrijā Palestīnas Atbrīvošanas organizācijas (PAO) augstākās padomdevējas struktūras Palestīnas nacionālās padomes sesijā proklamēja Palestīnas Valsti. Tās teritoriju kopš Sešu dienu kara (1967.) ir okupējusi Izraēla. 1994. gadā Izraēlas valdība atļāva izveidot vēl neanektētajā Palestīnas teritorijā Palestīnas autonomiju, kuru vada "Palestīnas nacionālā administrācija". Tajā pašā laikā līdz tam pastāvējušās PAO pārstāvniecības citās valstīs turpināja darboties jau kā Palestīnas Valsts vēstniecības.

Jāatzīst ka no šī ieraksta nevar saprast, par ko ir runa, bet dabā ir tā ka, Izraēlas neatkarības kara un 7 dienu kara Izraēla okupēja arī Palestīnu, un tagad mēģina inkorporēt Palestīnas zemi, bez iedzīvotājiem izveidojot aparteīdam līdzīgu iedzīvotāju pārvaldi. Laiku pa laikam veicot militāru uzbrukumus okupētājām teritorijām.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#2
Un tas uz ko dezinformatori atsaucas ir 1973 (es vēl nebiju dzimis) gada Salīdzināšanas dienas (Jom Kipur) karš (ivritā: מלחמת יום הכיפורים, Milẖemet Yom HaKipurim), Oktobra karš (arābu: حرب أكتوبر, Ḥarb ʾUktōbar vai حرب تشرين, Ḥarb Tišrīn), arī 1973. gada arābu un izraēliešu karš, bija militārs konflikts 1973. gada oktobrī Tuvajos Austrumos starp Izraēlu un Ēģiptes, Sīrijas savienību.

Uz šo brīdi HAMAS, cīnītājus par Palestīnas neatkarību, pamatā atbalsta tikai Irāna.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#3
Citāts:un pats interesantākais ir tas, ka Hamas šobrīd saka lielu paldies Ze vadītajai Ukrainai par ieroču piegādēm, ar kurām šobrīd tiek sašauti Izraēlas merkavas.
Tīri teorētiski tie var būt NATO ieroči, kas ir piegādāti Ukrainai, tad kauju laikā kā trofejas nonākuši pie krieviem, un beigu beigās tikuši jau no Krievijas piegādāti HAMAS. Kā Tev šāda shēma?
Atbilde
#4
Mani drīzāk dara aizdomīgu tas, ka it kā Mossads esot šo pasākumu nogulējis. Zinot cik Netanjahu pozīcija Izraēlā ir nestabila, es tomēr liktu uz konspirāciju. Bet fantazēt variantus manuprāt liekas lieki. Netanjahu šī spēle viennozīmīgi ir par zemi, un lai atbrīvotu Izraēlas jau okupētu teritoriju vajag terorisms, kaut ar notikušais īsti tādam neatbilst. Jo terorismu pazīst katrs Amerikānis, un zin ka pret viņu jācīnās nežēlīgi un pārkāpjot cilvēktiesības, un Izraēla ir retā valsts pasaulē, kas piesedz "kara tiesību" un genocīda veicējus.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#5
Citāts: Netanjahu šī spēle viennozīmīgi ir par zemi, un lai atbrīvotu Izraēlas jau okupētu teritoriju vajag terorisms, kaut ar notikušais īsti tādam neatbilst. Jo terorismu pazīst katrs Amerikānis, un zin ka pret viņu jācīnās nežēlīgi un pārkāpjot cilvēktiesības, un Izraēla ir retā valsts pasaulē, kas piesedz "kara tiesību" un genocīda veicējus.
Nu šis nav tik viennozīmīgi, vroģe kā HAMAS ofensīva esot ietvērusi arī uzbrukumus civilistiem un civilistu nolaupīšanu:

Atbilde
#6
Nu īstenībā, tā jau tāda collateral damage, bet man no visas sirds patīk spēle,- vai tu jau savu žīdu nošāvi!

Citāts:Two Israeli tourists, local guide shot dead by Egypt policeman
Cairo (AFP) – An Egyptian policeman shot dead two Israeli tourists and their Egyptian guide Sunday, local media and Israeli authorities said, as war raged for a second day between Israel and Palestinian militants.

Izraēlas armijai vajag 3 diena mobilizācijai un sāksies lielā arābu gaudošana pie debesu vārtiem, kāda tur nav pieredzēta kopš  holokausta laikiem. Un kā pēc tam mazbērniem, lai iestāsta, kāpēc tev žīdi nepatīk un tu neesi nacists?
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#7
Skaidrojums.
Kā izlasīju info no maniem avotiem, Hamas visus kolonistus, kurus ir sagūstījuši okupētajā Palestīnas teritorijā uzskata par karagūstekņiem, no kuriem tikšot veidots apmaiņas fonds, lai izdabūtu no cietumiem Izraēlā 7000 ieslodzīto palestīniešu.
Un tagad - lasītā interpretācija no manis. Ja sagūstītos viņi uzskata par karagūstekņiem, tad loģika saka priekšā, ka dzīvos kolonistus viņi uzskata par ko? Jebkurā gadījumā par likumīgiem mērķiem - militārpersonām, okupācijas varas kolaborantiem vai vienalga ko. Jāsaka, ka, zinot žīdu agrāk pielietotās metodes teritoriju iegūšanā, šajā apgalvojumā ir pietiekoši loģikas, lai to uztvertu nopietni. Izejot no tā, civilistu žīdu okupētajās teritorijās vnk nav kā sugas. Visi bēgošie ir okupācijas varas daļa, pret kuru pielietot ieročus nav aizliegts. Ja kāds vēlas kaut ko klepot pretī, tad gribu atgādināt, ka arī latviešu mežabrāļi šāva ne tikai armijas militārpersonas, bet arī partijas darboņus un citus jaunajai varai līdzi atnākušos kopā ar vietējiem kolaborantiem. Sekojoši, ja Hamas šodien šauj pa žīdu "civiliedzīvotājiem", tad arī varonīgie mežabrāļi ir jāpasludina par bandītiem un teroristiem.
Un tas - pat, neņemot vērā to, ka pēc visām tām represijām desmitu gadu garumā būtu grūti sagaidīt ko citu no to platuma grādu temperamenta ļaudīm.
Atbilde
#8
Nu nav jau tā ka Hamas nav taisnība, jo katrs žīds ir IDF, kā sieviete tā vīrietis. Izņemot ortodoksalos, bet kam kara laikā laika šķirot. Bet kāda nozīme, kam taisnība, ja IDF ir viena no top armijām pasaulē, bet hamas ir domubiedru grupa Wink
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#9
Citāts:Kā izlasīju info no maniem avotiem, Hamas visus kolonistus, kurus ir sagūstījuši okupētajā Palestīnas teritorijā uzskata par karagūstekņiem, no kuriem tikšot veidots apmaiņas fonds, lai izdabūtu no cietumiem Izraēlā 7000 ieslodzīto palestīniešu.
Un tagad - lasītā interpretācija no manis. Ja sagūstītos viņi uzskata par karagūstekņiem, tad loģika saka priekšā, ka dzīvos kolonistus viņi uzskata par ko? Jebkurā gadījumā par likumīgiem mērķiem - militārpersonām, okupācijas varas kolaborantiem vai vienalga ko. Jāsaka, ka, zinot žīdu agrāk pielietotās metodes teritoriju iegūšanā, šajā apgalvojumā ir pietiekoši loģikas, lai to uztvertu nopietni. Izejot no tā, civilistu žīdu okupētajās teritorijās vnk nav kā sugas. Visi bēgošie ir okupācijas varas daļa, pret kuru pielietot ieročus nav aizliegts.
Viņi var uzskatīt, ko vien viņi vēlas, bet tas nemaina to, ko par kombatantiem un nekombatantiem saka Hāgas un Ženēvas konvencijas. Attiecīgi, močīt nekombatantus (lasi - civilitstus) ir kara noziegums un pusi, kura ko tādu darīs sistemātiski, uzskatīs par kara noziedzniekiem vai teroristiem, jebkurā gadījumā, ārpus likuma esošām personām. Un līdz ar to minētajai pusei būs zināmas problēmas dabūt savā pusē oficiālu diplomātisko atbalstu.

Un tīri no sadzīves viedokļa - civilists, pat ja viņš ir ievācies savā dzīves vietā okupācijas rezultātā, par to īsti atbildīgs nav.
Citāts:Un kā pēc tam mazbērniem, lai iestāsta, kāpēc tev žīdi nepatīk un tu neesi nacists?
Nacisms jau nav kaut kas vērsts ekskluzīvi pret ebrejiem. Jebkurš antisemīts ir nacists, bet ne jebkurš nacists ir automātiski antisemīts.
Citāts:Nu nav jau tā ka Hamas nav taisnība, jo katrs žīds ir IDF, kā sieviete tā vīrietis.
Aha. Un jebkurš bērns, un jebkurš pensionārs arī? Vai tomēr nē?
Citāts:Bet kāda nozīme, kam taisnība, ja IDF ir viena no top armijām pasaulē, bet hamas ir domubiedru grupa
Nu top armijai šoreiz ir sanākusi paliela laža - ja pareizi saprotu, tad HAMAS kaujinieki ir paņēmuši siltas kādas dažas IDF armijas bāzes, tādā veidā papildinot savu arsenālu ar ietrofejotajiem ieročiem...
Atbilde
#10
(2023-10-09 1:00)hobbit_lv Raksta: Viņi var uzskatīt, ko vien viņi vēlas, bet tas nemaina to, ko par kombatantiem un nekombatantiem saka Hāgas un Ženēvas konvencijas. Attiecīgi, močīt nekombatantus (lasi - civilistus) ir kara noziegums un pusi, kura ko tādu darīs sistemātiski, uzskatīs par kara noziedzniekiem vai teroristiem, jebkurā gadījumā, ārpus likuma esošām personām. Un līdz ar to minētajai pusei būs zināmas problēmas dabūt savā pusē oficiālu diplomātisko atbalstu.
Nesmīdini, civilais iedzīvotājs okupētajā Palestīna, ir pakļauts tikai IDF žēlsirdībai.
https://www.amnesty.org/en/location/midd...-state-of/
(2023-10-09 1:00)hobbit_lv Raksta: Un tīri no sadzīves viedokļa - civilists, pat ja viņš ir ievācies savā dzīves vietā okupācijas rezultātā, par to īsti atbildīgs nav.
Nu tie 'setleri' izvieto IDF, uzbūvējot tavai mājai priekšā žogu un tagad te būvēs "košerās mājas", un starp tevi un māju ievieš aizsargjoslu. Setleri ir kara atribūts.
(2023-10-09 1:00)hobbit_lv Raksta:
Citāts:Nu nav jau tā ka Hamas nav taisnība, jo katrs žīds ir IDF, kā sieviete tā vīrietis.
Aha. Un jebkurš bērns, un jebkurš pensionārs arī? Vai tomēr nē?
Pensionārs jā, jo karš notiek no 1948, bērns būs Smile
(2023-10-09 1:00)hobbit_lv Raksta: Nu top armijai šoreiz ir sanākusi paliela laža - ja pareizi saprotu, tad HAMAS kaujinieki ir paņēmuši siltas kādas dažas IDF armijas bāzes, tādā veidā papildinot savu arsenālu ar ietrofejotajiem ieročiem...
Es domāju, ka viņi paši ir pārsteigti, ka raķetes izgāja cauri iron doom, izmantojot Ukrainas -Krievijas kara paņēmienu, ka radaru uzmanību novērš droni, un tad bliež raķetes, kas ne tikai Maskavu noslīcināja, bet arī par žīdiem Izraēlā trāpīja. Un tās nebija bāzes bet KP, un šie ieroči pret IDF viņiem nelīdzēs, bet tad jau drīzāk Irānas iemainītie NATO ieroči pret droniem, bet jebkurš mudžehidīns zin, ka viņš iet nāvē, lai slavētu savu kungu - sviests. Un jebkuri ieroči, pat akmeņi viņus padara par kombatantiem, un iet vaļā slepkavošana uz vella paraušanu. Murgs. Labi,ka tas tur ir tradicionāls pasākums.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)