Palestīnas okupācija
#27
Jā, attiecas. Nedomāju, ka mēs varam no kāda prasīt atbildību par to, ka viņš te ir ievācies uz dzīvi tajā brīdī, kad tas pēc tobrīd spēkā esošajiem likumiem un dzīves kārtības bija likumīgi.

Mums tas tagad varbūt nepatīk, vai mēs gribētu redzēt Latviju "latviskāku" (lai ko tas arī nenozīmētu) - ok, es to saprotu kā sapni vai vēlmi "pēc kaut kā cēla nezināma", bet realitāte ir drusku savādāka. Tie cilvēki ir šeit (lai kā mēs arī nevērtētu pašu faktu, ka viņi te ir uzradušies), un neeksistē tiesiska un morāla veida kā viņus dabūt prom. Līdz ar to, jā, vienīgais, kas paliek ir kopīgiem spēkiem censties nodrošināt to, lai viņi būt spējīgi komunicēt latviski.

1. Priecājos apzināties, ka nekomunicēju ar kārtējo urrāpatriotu - lozunggalvu.
2. Par latviskāku Latviju ... man jau labi sen ir variants, kā visas "latviešu valodas problēmas" atrisināt ... nu, ne vienā rāvienā, ka to cer mūsu bokšas - langas, bet lēni, toties ilgtspējīgi un pamatīgi. Pirmkārt, izsist jaunām latviešu sievietēm bez jebkādas žēlastības no galvas "dzīvošu sev, savai labsajūtai", "man bērnus nevajag", "pēc dzemdībām ir risks kļūt resnai, tāpēc dzemdēt negribu", utt. Kaut vai ar kādiem drakoniskiem līdzekļiem līdz pat tam, ka nemaksājam nekādu pensiju tām, kurām bērnu nav. Un tad - saskaņā ar PSRS laika lozungu (bez pārmērībām): "Viens - mammai, otrs - tētim, trešais - [padomju] valstij" jeb NORMĀLA ģimene sākas no 3 bērniem. Domāju, vismaz 5% dabisko pieaugumu tas nodrošinātu. Skaidrs, ka nāksies risināt kaudzi satelītproblēmu, bet tomēr ... Un šeit, ja viss būs saprātīgi paveikts, pēc gadiem 70 var sākt cerēt, ka latviski runās visi ... brīvprātīgi, nevis represiju rezultātā.

Atkal, izejam no principa "noteikumiem uz visiem vajadzētu attiekties vienādi", bet praksē mēs to diemžēl nenovērojam. Kas nozīmē tikai to, ka ar lielu ticamību pasaule turpinās stūrēt starptautisko tiesību nihilisma virzienā.

Man ir cits secinājums. Civilizācija pašreizējā (viena) varas centra - ASV - vadībā nav nekur progresējusi šādos jautājumos. Salīdzinot ar kuru laiku? Šis ir viduslaiku vai vēl senāks līmenis? Satriecoši! Jau tas vien liek būt pārliecinātam (man), ka ASV vienvadībai Pasaulē ir jādara gals... jo ātrāk, jo labāk. Un tikai tad, ja tā "lielvalsts" tiks iedzīta zem grīdlīstes, var parādīties cerība, ka arī mēs dzīvosim labākā, taisnīgākā un visādi citādi labākā pasaulē un sabiedrībā. Var man "šūt" jebkādu KF atbalstu un vēl nez ko, bet šī ir mana svēta pārliecība.
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Ziņas šai virtenē
Palestīnas okupācija - Forumotajs - 2023-10-07 17:10
RE: Palestīnas okupācija - Zigfrids - 2023-10-12 21:39

Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)