Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2024. gada 8. jūnijā
#1
Citāts: Eiropas Parlamenta vēlēšanas notiek reizi piecos gados pavasarī vai vasaras sākumā. Vēlēšanu periodu nosaka Eiropas Savienības Padome pēc apspriešanās ar Eiropas Parlamentu. Nākamās Eiropas Parlamenta vēlēšanas gaidāmas 2024. gada 8. jūnijā. Šajās vēlēšanās Latvija ir viens vēlēšanu apgabals, no kura Eiropas Parlamentā jāievēlē deviņi deputāti.

Pēc ilgstošas bezdarbības kā Saeimas priekšsēdētājs ir saausījies Eduards Smiltēns, kur diez gan droši būs kandidāts ES vēlēšanās, Vai varētu atbalstīt šo kandidātu Es vēlēšanās?
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#2
Nu kas par muļķīgu jautājumu. Kas jau agrāk ir atbalstījis konkrēto partiju un/vai konkrēto kandidātu, tas droši vien (vai, pareizāk sakot, ļoti iespējams) arī turpinās atbalstīt partiju un/vai kandidātu. Kas ne, tas ne, kur problēma.
Atbilde
#3
Kāpēc muļķīgs jautājums, tagad augstu vilni sit cietēja tēls Eduardā Smiltēnā, ko apbizojuši Jenoti. Ja tu ar jūties apbižots, tu spēsi atrast kādas dvēseles stigas materializāciju Eduardā. Diemžēl es pats esmu darbīgu cilvēku piekritējs, kas uzņemas un kaut ko nebūt vismaz ar izdara. Diemžēl, kara laikā manā izvēles lauciņā vairs neietilpst pro Baltkrievi, Pro krievijas federācijas - no otras puses, valdības koalīcijā ir bijušas visas citas Saeimā ievēlētās latviešu partijas - līdz ar to izvēle ir ļoti grūta!
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#4
Līdz Eiropas Parlamenta vēlēšanām atlicis mazāk par gadu, bet Centrālās vēlēšanas komisijai (CVK) joprojām nav pilnas pārliecības, vai līdz tam izdosies sagatavot elektronisko vēlētāju reģistru, kas ļauj iedzīvotājiem balsot ikvienā sev ērtākā iecirknī pēc pašu izvēles. 
Līdz šim elektronisko vēlētāju reģistru veidoja privāts komersants pēc CVK pasūtījuma. Vairumā šo konkursu uzvarēja viens uzņēmums – "SOAAR". Šajos līgumos saskatītas krāpniecības pazīmes, tādēļ iepriekšējā CVK vadītāja Kristīne Bērziņa zaudēja amatu, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) turpina izmeklēšanu. Vienlaikus valdība nolēmusi – turpmāk digitālos pakalpojumus vēlēšanām organizēs nevis CVK, bet citas iestādes. Bet, kurš atbildēs, ja reģistrs nebūs sagatavots?
https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/...u.a528479/
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#5
Latvijas politiskie spēki konkurēs par deviņām vietām Eiropas Parlamentā 
Ināra Egle / Latvijas Avīze
https://www.lasi.lv/par-svarigo/latvija/...menta.9260

Eiropas Parlamenta vēlēšanas paredzētas nākamā gada 8. jūnijā, bet jau pēc pusotra mēneša – no 25. janvāra sāksies un līdz 9. februārim notiks kandidātu sarakstu iesniegšana.
Politiskie spēki pakāpeniski sāk atklāt sarakstu līderus vai pat visu kandidātu sarakstu. To kā pirmā svētdien kongresā gatavojas prezentēt Nacionālā apvienība. Pēc nedēļas 16. decembrī kopsapulcē ar savu sarakstu varētu iepazīstināt "Latvijas attīstībai", kas ir pārstāvēta Eiropas Parlamentā (EP), bet vairs nav Saeimā. Abu politisko spēku sarakstu galvgalī varētu būt tagadējie eiroparlamentārieši Roberts Zīle (NA) un Ivars Ījabs ("Latvijas attīstībai"). Vēl saraksta pirmo numuru – Vili Krištopanu – ir paziņojusi "Latvija pirmajā vietā", bet Jaunā konservatīvā partija startēs ar bijušo satiksmes ministru Tāli Linkaitu kā pirmo numuru.
Citi politiskie spēki vēl nav izlēmuši, kurus savus pārstāvjus vēlas redzēt EP. Lēmumus tie sola pieņemt nākamā gada janvāra pirmajā pusē. To vidū ir arī "Jaunā Vienotība" ("JV"), kurai ir vairāki līderi, kas jau strādā Briselē vai vēlas turp doties, – Valdis Dombrovskis, Sandra Kalniete, Inese Vaidere, Dace Melbārde, kura ievēlēta no Nacionālās apvienības, kā arī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš, kurš plāno atgriezties Eiropas apritē.
Citāts:NA pēc tās aiziešanas opozīcijā arī vēlas uz Briseli deleģēt vairākus savus līderus – bez R. Zīles sarakstā vēl būs Saeimas deputāti 
– bijusī Saeimas priekšsēde Ināra Mūrniece, Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols, Edvīns Šnore, Jānis Grasbergs.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)