Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2024. gada 8. jūnijā
#5
Latvijas politiskie spēki konkurēs par deviņām vietām Eiropas Parlamentā 
Ināra Egle / Latvijas Avīze
https://www.lasi.lv/par-svarigo/latvija/...menta.9260

Eiropas Parlamenta vēlēšanas paredzētas nākamā gada 8. jūnijā, bet jau pēc pusotra mēneša – no 25. janvāra sāksies un līdz 9. februārim notiks kandidātu sarakstu iesniegšana.
Politiskie spēki pakāpeniski sāk atklāt sarakstu līderus vai pat visu kandidātu sarakstu. To kā pirmā svētdien kongresā gatavojas prezentēt Nacionālā apvienība. Pēc nedēļas 16. decembrī kopsapulcē ar savu sarakstu varētu iepazīstināt "Latvijas attīstībai", kas ir pārstāvēta Eiropas Parlamentā (EP), bet vairs nav Saeimā. Abu politisko spēku sarakstu galvgalī varētu būt tagadējie eiroparlamentārieši Roberts Zīle (NA) un Ivars Ījabs ("Latvijas attīstībai"). Vēl saraksta pirmo numuru – Vili Krištopanu – ir paziņojusi "Latvija pirmajā vietā", bet Jaunā konservatīvā partija startēs ar bijušo satiksmes ministru Tāli Linkaitu kā pirmo numuru.
Citi politiskie spēki vēl nav izlēmuši, kurus savus pārstāvjus vēlas redzēt EP. Lēmumus tie sola pieņemt nākamā gada janvāra pirmajā pusē. To vidū ir arī "Jaunā Vienotība" ("JV"), kurai ir vairāki līderi, kas jau strādā Briselē vai vēlas turp doties, – Valdis Dombrovskis, Sandra Kalniete, Inese Vaidere, Dace Melbārde, kura ievēlēta no Nacionālās apvienības, kā arī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš, kurš plāno atgriezties Eiropas apritē.
Citāts:NA pēc tās aiziešanas opozīcijā arī vēlas uz Briseli deleģēt vairākus savus līderus – bez R. Zīles sarakstā vēl būs Saeimas deputāti 
– bijusī Saeimas priekšsēde Ināra Mūrniece, Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols, Edvīns Šnore, Jānis Grasbergs.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Ziņas šai virtenē
RE: Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2024. gada 8. jūnijā - Forumotajs - 2023-12-08 20:20

Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)