Antifašisms
#1
Lūdz sākt kriminālvajāšanu pret 6 organizācijas «Baltijas antifašisti» izveidotājiem 

Valsts drošības dienests (VDD) 10. oktobrī ir rosinājis prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret sešiem Latvijas valstspiederīgajiem par noziedzīgās organizācijas "Baltijas antifašisti" vadīšanu un piedalīšanos šīs organizācijas pastrādātajos noziegumos.  
Sevi par "Baltijas antifašistiem" dēvējošā personu apvienība aizvadītā gada novembrī sāka izvērst un koordinēt pret Latvijas nacionālo drošību vērstas darbības, izmantojot speciāli šim nolūkam izveidotas saziņas grupas ziņojumapmaiņas platformā "Telegram", informēja VDD.


Antifašistu apzīmējums ir kārtīgs slengs, kā mēs atceramies no padomju sociālo zinātņu prakses, labāk ir runāt par čuguna tonnām, nekā pievērstiem kam reālam. Antifašisms ari ir tikai fašisma forma, kas balstās uz krievu nācijas izredzētības slepkavot, un norādīt, ko zemcilvēkiem darīt Wink  Labi jauni cilvēki mēdz kļūdīties un ir apjukumā, par ko gan dievs viņu sodījis liekot piedzimt nācijā, kurai pastāvīgs apjukums un putrošanas ir dabā.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#2

https://www.youtube.com/watch?v=bUOq6o3IB-I

... lai būtu labāk saprotams, vai atkrieviskotāji tiešām ir "Eiropas augstas kultūras civilizācijas" daļa? Iesaku. Lai labāk saprastu, kāds ir vidusmēra Latvijas atkrieviskotājs savos uzskatos. Vnk labāk nav laikam iespējams to ilustrēt, nekā tas ir paveikts šajā intervijā. Mamikins gan nobremzēja un ģenerālim pie plātīšanās ar to, ka neesot iedomājams, ka Eiropā kāda valsts slepkavotu civiliedzīvotājus citā valstī, neatgādināja Dienvidslāviju. Smile
Atbilde
#3
(2024-04-09 22:34)Zigfrids Raksta: ... lai būtu labāk saprotams, vai atkrieviskotāji tiešām ir "Eiropas augstas kultūras civilizācijas" daļa? Iesaku. Lai labāk saprastu, kāds ir vidusmēra Latvijas atkrieviskotājs savos uzskatos. Vnk labāk nav laikam iespējams to ilustrēt, nekā tas ir paveikts šajā intervijā. Mamikins gan nobremzēja un ģenerālim pie plātīšanās ar to, ka neesot iedomājams, ka Eiropā kāda valsts slepkavotu civiliedzīvotājus citā valstī, neatgādināja Dienvidslāviju. Smile

Absolūti nespēju iedziļināties Tevis uzdotajā jautājumā, jo šajā video divi proputiniski (nejauksim tur lētticīgos krievus, šie džeki atstrādā propagandas naudu ©) imitē kaut kādu diskusiju.

https://zinas.tv3.lv/latvija/neka-person...kompanija/
Citāts:Latvietis ar latvisku uzvārdu, bet ideoloģiju, kas viens pret vienu atbilst tam, ko ikvakara ziņu raidījumos izplata Krievijas televīzijas. Einārs Graudiņš līdzās Tatjanai Ždanokai, Aleksandram Gapoņenko kļuvis par vēl vienu aktīvistu, kurš biedē par NATO plāniem uzbrukt Krievijai, vaino ukraiņus masu slaktiņu rīkošanā un pēdējā laikā aizvien biežāk Kremļa kanālos uzstājas kā krievvalodīgo aizstāvis.

Padomju laikā Graudiņš izvēlējies militārista karjeru. Pabeidza armijas ģenerāļa Hruļeva vārdā nosaukto Sarkanās Zvaigznes ordeņa Jaroslavļas augstāko finanšu karaskolu. Graudiņš saka, ka tā esot viena no labākajām mācību iestādēm pasaulē un tās diploma atzīst no ASV līdz Izraēlai. Tomēr sarunā ar “Nekā personīga” par to, kur tieši dienējis padomju gados, Graudiņš neprecizē – šāda informācija joprojām neesot atklājama. Bijis virsnieks arī neatkarīgās Latvijas armijā. Kad sākusies bruņoto spēku kadru pārvērtēšana, dienestu nācies atstāt.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#4
Par spiegošanu Krievijas labā apsūdzētais taksists Sergejs Sidorovs bildējis padomju pieminekļa Pārdaugavā nojaucēju auto un lielījies ar vēlmēm spridzināt dronu poligonu Baložos, liecina prokuratūras sagatavotā apsūdzība.
Rīgas pilsētas tiesa piektdien sāka izskatīt Sidorova krimināllietu. No prokurores Zanes Lodziņas piektdien tiesā nolasītās apsūdzības izriet, ka 2022. gada oktobrī platformā "Telegram" tika izveidots kanāls "Baltijas antifašisti" un ar to saistīti kanāli, kuros tika vākta informācija nolūkā palīdzēt Krievijai un tās dienestiem vērsties pret Latvijas drošību.
"Baltijas antifašistu" uzturētajos "Telegram" kanālos regulāri tika ievietoti aicinājumi personām Latvijā vākt ziņas, kas būtu saistošas Krievijas izlūkošanas un drošības dienestiem. Tāpat bijuši aicinājumi iegūt ziņas par jebkādām ikdienas norisēm Latvijas aizsardzības sistēmā, Latvijas starptautisko sadarbību, NATO aizsardzības plāniem, NATO dalībvalstu praktiskajām aktivitātēm Latvijas teritorijā, kā arī ziņas par Latvijā notiekošiem atbalsta pasākumiem Ukrainai.
Atsevišķos gadījumos ierakstos bijis neslēpti norādīts, ka šī informācija tiks nodota Krievijas Izmeklēšanas komitejai vai Federālajam drošības dienestam (FSB). Savukārt stratēģiskas nozīmes un operatīvi taktiska rakstura izlūkziņas primāri nepieciešamas Krievijas bruņoto spēku ģenerālštāba galvenajai izlūkošanas pārvaldei.
Atsaucoties šādiem vēstījumiem, Sidorovs ideoloģisku motīvu vadīts piekritis vākt ziņas, apzinoties, ka tās tālāk tiks nodotas Krievijas dienestiem, uzsver apsūdzība.
Pirmajā reizē Sidorovs 2023. gada 4. janvārī, braucot ar auto garām Krievijas vēstniecībai, ar telefonu nofilmējis un "Telegram" saziņā ar kādu apsūdzībā nekonkretizētu personu nosūtīja video, kurā redzams, ka pie vēstniecības tobrīd atrodas operatīvais transports un divas ugunsdzēsēju mašīnas.
10. martā Sidorovs šai pašai personai nosūtīja informāciju par to, ka todien Rīgā ir liela militārpersonu aktivitāte, "ka visi no mājām braucot uz bāzēm un nevis uz vienu konkrētu bāzi, bet uz visām". Sidorovs arī pats uz divām bāzēm esot aizvedis militārpersonas.
26. aprīlī Sidorovs jau citai personai "Telegram" nosūtīja ziņu par to, ka Rīgas ostā ir iegājis militārais kuģis, kas atrodas slēgtajā piestātnē un tiek veikta tā izkraušana. Sidorovs arī nosūtīja atrašanās vietu mobilajā aplikācijā "Waze". 9. maijā apsūdzētais nosūtīja šai personai divas fotogrāfijas, vienā no kurām bija redzams Ukrainas karogs mājas logā, bet otrā – mājas adrese. Tajā pašā dienā Sidorovs nosūtīja informāciju, ka viņam nav bilžu, bet viņš jau trešo vai ceturto dienu ievērojis militāristus Baložos pie dronu poligona. Vīrietis rakstījis, ka vēlējies pie poligona piebraukt paskatīties un uzņemt bildes, taču ceļš pie poligona neesot pieejams un tur ir izvietotas kameras. Vēlāk gan viņš nosūtīja poligona atrašanās vietu "Waze" kartē.
2019. gadā publiski pieejamā informācija liecina, ka Ķekavas novada pašvaldība ar mērķi atbalstīt jauno tehnoloģisko inovāciju un tehnisko jaunradi 2019. gadā Baložos palīdzējusi tapt "dronu poligonam". Nacionālajos bruņotajos spēkos aģentūrai LETA nekomentēja, vai šo teritoriju savām mācībām izmanto arī armija.
12. maijā Sidorovs informējis par to, ka ostā nav redzams neviens Ukrainas benzīnvedējs, lai gan tie pie ostas bijuši pastāvīgi. Tajā pašā dienā vīrietis nosūtīja fotoattēlu, kurā Uzvaras parkā aiz sētas redzams smilšains laukums un melnas krāsas auto. Sidorovs informējis, ka minētajā vietā notiek pieminekļa nojaukšanas darbi un apgalvojis, ka starp smilšu kaudzēm ir noslēpta traktoristu, kas veic šo nojaukšanu, personīgā automašīna.
Tālākais apsūdzības izklāsts liecina, ka Sidorovs "Telegram" sūtījis informāciju par redzamiem karakuģiem un to, ka saskaņā ar citu taksistu novērojumiem lidostā esot pilns ar militāristiem. Tāpat vīrietis sūtījis foto ar auto, uz kuras bagāžas nodalījuma redzama uzlīme ar pārsvītrotu Putina galvu. Apsūdzētais arī sūtījis foto ar kāda Rīgas centra veikala skatlogu, kurā redzama zīme Ukrainas karoga krāsās ar uzrakstu krievu valodā "Krievijas militārais kuģi, ej na*uj".
11. jūnijā Sidorovs sūtījis informāciju, ka todien bijis daudz pasūtījumu no militārpersonām, kuras braukušas no Rīgas uz Lielvārdes bāzi. Sidorovs apgalvojis, ka militārpersonas esot bijušas alkohola reibumā un tās vestas uz bāzi no bāriem.
Turpinot savas noziedzīgās darbības, 20. jūnijā Sidorovs nosūtījis informāciju, ka naftas termināls ir pilns ar "Ukrainas tūristiem", cita starpā taujājot, "vai nav kaut kas, ko tur nolikt un kas varētu pēc stundas uzsprāgt vai aizdegties".
Sidorovs spriedelējis, ka viņam ir divas vietas, kur griboties nolikt sprāgstošus priekšmetus – viņš gribot uzspridzināt termināli, nodedzināt tur kravas automašīnas, un dronu poligonu. Uz minēto ziņu saziņas adresāts atbildējis, ka tādu operāciju vajag pārdomāt. Uz to Sidorovs atbildējis, ka viņam viss esot pārdomāts un vajagot tikai sastāvdaļas. Uz to sarakstes otra puse Sidorovam atbildējusi, ka sastāvdaļas uzbrukumam nepieciešams savākt Latvijā, tas esot sarežģīts process un tādas lietas "Telegram" apspriest nedrīkstot.
Tālākā apsūdzība liecina, ka Sidorovs piekritis, ka sastāvdaļas ir jāvāc Latvijā, bet interesējies, vai Latvijā ir kāds, kurš tās jau ir savācis un varētu tās nodot viņam, nosūtot potenciālās paņemšanas vietas lokāciju. Kontaktpersona atbildējusi, ka šādas informācijas tai neesot, uz ko Sidorovs atbildējis: "Slikti."
Apsūdzība arī liecina, ka jūlijā kontaktpersona saziņā ar Sidorovu interesējusies par to, vai viņam ir daudz draugu starp taksistiem, jo nepieciešams, lai viņš ar taksistiem veiktu lidostas novērošanu. Kontaktpersona arī sniegusi tālākus norādījumus, kā novērot un izsekot atbraucējus lidostā.
Sidorovs arī apsūdzēts par nacionālā un etniskā naida izraisīšanu, jo internetā rakstījis, ka latvieši ir fašisti, bet Ukrainas karoga krāsās izgaismoto Brīvības pieminekli viņš raksturojis ar vemjošu emocijzīmi. Tāpat viņš internetā publicējis citus naidīgus ierakstus.
Taksists pirms pirmās tiesas sēdes teica, ka sevi par spiegu neuzskata, jo neko "spiegainu" neesot nodevis, piemēram, informāciju par karabāzēm. Sidorovs apgalvoja, ka vienkārši sarakstījies ar Viktoriju Matuli, kura patlaban ir apsūdzēta noziedzīgās organizācijas "Baltijas antifašisti" kriminālprocesā un, visdrīzāk, atrodas Krievijā.  
Valsts drošības dienests (VDD) vīrieti aizturēja 2023. gada 15. augustā. Taksista dzīvesvietā tika konstatēti vairāki datu nesēji, kā arī viņa prokremlisko ideoloģisko pārliecību apliecinoši simboli, piemēram, Krievijas un PSRS karogi.
Kriminālprocess pret vīrieti bija izdalīts no tā dēvētās "Baltijas antifašistu" kriminālprocesa, kurā apsūdzības celtas sešiem Latvijas valstspiederīgajiem par noziedzīgās organizācijas "Baltijas antifašisti" vadīšanu un piedalīšanos šīs organizācijas pastrādātajos noziegumos.
Šīs personas ir prokremliskā aktīviste Tatjana Andrijeca, Aleksandrs Žguns, Staņislavs Bukains, Sergejs Vasiļjevs, Viktorija Matule un Romans Samuļs. Trīs no viņiem izsludināti meklēšanā.
No tā dēvētā "Baltijas antifašistu" kriminālprocesa izdalīta arī lieta, kurā 14. Saeimas deputāta amata kandidāte Inga Tuhbatova apsūdzēta par spiegošanu Krievijas labā, pildot konkrētus organizācijas "Baltijas antifašisti" uzdevumus.
https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/...u.a549401/
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#5
Par Ukrainas karoga noraušanu un šī procesa filmēšanu aiztur divas personas 

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/...s.a549899/
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)