Antimusulmanisma vilnis
#1
Francija izvietos 7000 karavīru pēc skolotāja nāvējošās saduršanas
Francija sestdien paziņoja, ka izvietos 7000 karavīru pēc augstākā līmeņa trauksmes izsludināšanas, pēc nāvējošā skolotāja saduršanas, ko veica čečenu izcelsmes vīrietis, kurš skolā arī smagi ievainoja trīs cilvēkus.

Autors:
FRANCIJA 24
Sekojiet
|
FRANCIJA 24
Uzbrukums notika Arrasas pilsētā ziemeļaustrumos, kur dzīvo lielas ebreju un musulmaņu populācijas.
Policija arestēja aizdomās turamo uzbrucēju Mohammedu Mogučkovu, kurš bija izkliedzis arābu frāzi "Allahu Akbar!" (Dievs ir vislielākais), saskaņā ar izmeklēšanas sākotnējiem elementiem.
Varas iestādes ir ierosinājušas iespējamu saikni ar notiekošo vardarbību Tuvajos Austrumos, prezidentam Emanuelam Makronam nosodot incidentu kā "islāmistu terora aktu".
Saskaņā ar Elizejas prezidenta pils sniegto informāciju operācijas Sentinelle karavīru izvietošana tiks pabeigta līdz pirmdienas vakaram.
Sentinelle ir Francijas militārā operācija, kurā kopš 2015. gada janvāra uzbrukumiem ir izvietoti 10 000 karavīru un 4700 policistu un žandarmu, lai aizsargātu valsts daļas, kas tiek uzskatītas par jutīgām pret terorismu .
"Šo skolu pārsteidza islāmistu terorisma barbaritāte," pēc skolas apmeklējuma sacīja Makrons, piebilstot, ka upuris "iespējams, izglābis daudzas dzīvības" ar savu drosmi, bloķējot uzbrucēju.
Makrons sacīja, ka kārtējo uzbrukuma mēģinājumu citā reģionā izjaukuši drošības spēki.
Saskaņā ar Iekšlietu ministrijas sniegto informāciju prezidents domāja par "radikalizēta" vīrieša arestu, kurš tika arestēts, atstājot lūgšanu zāli Ivelinas departamentā ( administratīvajā vienībā) netālu no Parīzes par aizliegta ieroča nēsāšanu.
Iekšlietu ministrs Žeralds Darmanins vēlāk sacīja, ka, iespējams, pastāv saikne starp Tuvajos Austrumos notiekošo un šo incidentu Arrasā.
Francija paaugstināja trauksmes līmeni līdz augstākajam līmenim pēc Makrona vadītās krīzes drošības sanāksmes piektdien, aģentūrai AFP pavēstīja premjerministra birojs.
Kopumā aizturēti 10 cilvēki, sestdien aģentūrai AFP pavēstīja avots policijā.
Papildus aizdomās turētajam uzbrucējam pēc piektdien notikušā saduršanas aizturēti vairāki viņa ģimenes locekļi, sacīja avots. Aizturēto vidū bijuši arī divi baltkrievi, pavēstīja cits avots policijā.
Valsts pretterorisma prokurore paziņoja, ka ir sākusi izmeklēšanu.
Mogučkovs, kuram ap 20 gadiem, ir no Krievijas galvenokārt musulmaņu apdzīvotā Dienvidkaukāza reģiona Čečenijā . Viņš jau bija iekļauts Francijas valsts reģistrā, kas pazīstams ar nosaukumu "Fiche S", kā potenciāls drošības apdraudējums, aģentūrai AFP pastāstīja avots policijā, un Francijas iekšzemes izlūkošanas aģentūra DGSI viņu elektroniski un fiziski novēro.
"Terorisms ir skāris"
Cietušais, franču valodas skolotājs, tika sadurts rīklē un krūtīs.
Starp ievainotajiem bija skolas apsargs, kurš vairākas reizes sadurts un cīnās par savu dzīvību, kā arī skolotājs, kura stāvoklis ir mazāks, piebilda avots.
Cietusi arī apkopēja, norādīja pretterorisma prokurors Žans Fransuā Rikārs.
Neviens skolas skolēns nav cietis, sacīja cits avots policijā.
Uzbrukums notika gandrīz trīs gadus pēc dienas pēc 2020. gada 16. oktobrī notikušās skolotāja Samuela Petija galvas nociršanas, ko arī veica čečenu izcelsmes vīrietis netālu no viņa skolas Parīzes priekšpilsētā.

Jā, labi ka mēs dzīvojam postpadomju teritorijā, kur ar terorismu nodarbojas tikai krieviski runājošie un mums nav citu dienvidnieku izcelsmes musulmaņu. Wink
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#2
Citāts:Jā, labi ka mēs dzīvojam postpadomju teritorijā, kur ar terorismu nodarbojas tikai krieviski runājošie un mums nav citu dienvidnieku izcelsmes musulmaņu
Nu nez nez, ok, pie mums netrūkst arī ekspadomju valstu izcelsmes ļaužu, tomēr viņi te lielākoties dzīvo gana sen un integrējušies tik tāl, ka no vietējiem atšķiras varbūt vien ar mazliet atšķirīgu izskatu, de fakto runājot latviešu vai, sliktākajā gadījumā krievu valodā. Jo īpaši tie, kas ir jau Latvijā dzimuši, no vietējiem visdrīzāk atšķiras minimāli.

Tomēr ja arī Latvijā parādītos ar islama terorismu saistīti ekscesi, es tomēr tos pirmkārt gaidītu no tiem, kas strādā par kurjeriem vai kebabnīcās, kas ir relatīvi nesen iebraukuši jauni vīrieši. Vai, kā variants, no etniskajiem latviešiem vai krieviem, kas relatīvi nesen konvertējušies fundamentālajā islamā...
Atbilde
#3
(2023-10-14 15:55)hobbit_lv Raksta: Tomēr ja arī Latvijā parādītos ar islama terorismu saistīti ekscesi, es tomēr tos pirmkārt gaidītu no tiem, kas strādā par kurjeriem vai kebabnīcās, kas ir relatīvi nesen iebraukuši jauni vīrieši. Vai, kā variants, no etniskajiem latviešiem vai krieviem, kas relatīvi nesen konvertējušies fundamentālajā islamā ...

Islamā populārāka ir asinsatriebība jeb kristīgais acs par aci princips, nevis globālā "3 valstu" terorizēšana. Wink  Un manu kebabu nu jau kādu laiku gatavo Industānas izcelsmes iedzīvotājs, par kura reliģiskajiem priekšstatiem man īsti nav bijusi interese. bet viņš viennozīmīgi ir greizsirdīgs uz savu krievu tautības draudzenes, un mani uzstāj apkalpot personīgi . Wink  
p.s. un kebabs viennozīmīgi ir veselīgāks nekā mcDonalda pārtika Wink
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#4
Citāts: Krievijas Dagestānas Republikas galvaspilsētā Mahačkalā lidostā, kuru laikā antisemītiskās akcijas dalībnieki ielauzās lidostā un meklēja no Telavivas ielidojušus ebrejus un Izraēlas pilsoņus, bija viena no radikalizācijas izpausmēm. 

"Krievijas plašsaziņas līdzekļos tiek kurināts naids pamatā pret Ukrainu un Rietumiem, bet tagad arī Izraēlu," norādīja Sārts, skaidrojot, ka Dagestāna ir viena no tām vietām, no kuras nāk daudzi Ukrainā kritušie. "Nav, par ko brīnīties," notikumus lidostā komentēja Sārts. 

Citāts:Lai gan šie protesti nav pret esošo varu, cilvēku radikalizācija ir "diezgan liela un dziļa", un vienīgais veids, kā Krievija prot apkarot šāda veida izpausmes, ir ar spēku, pauda Sārts.
"Kremlis vai tā centrālā vara netika apdraudēta, bet no autoritāras sistēmas loģikas tas ir kas tāds, ko pieļaut nevar," norādīja Sārts.
Tā kā situācija pasaulē kļūst nestabilāka, nevar izslēgt, ka mirklī, kad Amerikas Savienotās Valstis (ASV) ir piesaistītas diviem konfliktiem – karam Ukrainā un Izraēlas un teroristu grupējuma "Hamās" karam – kādu avantūru varētu uzsākt vēl kāds spēlētājs, norādīja Sārts, paskaidrojot, ka šo mirkli dažādos reģionos varētu izmantot, piemēram, Ziemeļkoreja vai kādi nevalstiski spēlētāji.
Sārts arī uzsvēra, ka pašās ASV politika kļūst arvien šķeltnieciskāka.
Latvijai šajā situācijā būtu jāpievērš maksimāla uzmanība gan iekšējai, gan ārējai drošībai, gan civilajai aizsardzībai, komentēja Sārts.
https://www.lsm.lv/raksts/zinas/arzemes/...i.a529631/

Izrādās ka centrālā Maskava nepārvalda visu federācijas teritoriju.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)