Iejaukšanās citu valstu "iekšējās lietās"
#1
Un protams, šeit viss aktīvākās ir krievijas federācija un Ķīnas tautas republika

https://www.reuters.com/world/us/us-inte...023-10-20/

ASV izlūkdienesta ziņojums, kurā apgalvots, ka Krievija ir iejaukusies vēlēšanās, ir izplatīts ar 100 valstīm
Džonatans Lendejs un Saimons Lūiss
2023. gada 20. oktobris, 22:18 GMT+3, atjaunināts pirms 18 stundām

ASV piektdien publiskoja vairāk nekā 100 valstīm nosūtītu ASV izlūkdienestu novērtējumu, kurā konstatēts, ka Maskava izmanto spiegus, sociālos medijus un Krievijas valsts pārvaldītos medijus, lai grautu sabiedrības ticību demokrātisko vēlēšanu integritātei visā pasaulē. .
"Tā ir globāla parādība," teikts novērtējumā. "Mūsu informācija liecina, ka augstākās Krievijas valdības amatpersonas, tostarp Kremlis, šāda veida ietekmēšanas operācijā saskata vērtību un uzskata to par efektīvu."

Kāda augsta ranga Valsts departamenta amatpersona, informējot žurnālistus, kas vēlējās palikt anonīma, sacīja, ka Krieviju pastiprināt vēlēšanu ietekmes operācijas mudināja tās panākumi dezinformācijas pastiprināšanā par 2020. gada vēlēšanām ASV un COVID-19 pandēmiju.
"Panākumi rada vairāk, un mēs noteikti redzam ASV vēlēšanas kā katalizatoru," sacīja amatpersona.
Krievijas vēstniecība nekavējoties neatbildēja uz komentāru pieprasījumu. Novērtējuma publiskošana notiek saistībā ar nopietnu spriedzi starp ASV un Krieviju saistībā ar Maskavas karu pret Ukrainu un virkni citu jautājumu.

Viņš sacīja, ka novērtējums tika nosūtīts Valsts departamenta kabeļtelevīzijā, kas datēta ar trešdienu, vairāk nekā 100 ASV vēstniecībām Amerikā, Eiropā, Āzijā un Āfrikā, lai tās izplatītu to uzņemošajām valdībām.
Vašingtona privāti informēja saņēmējvalstis un dalījās ar vērtējumu, "lai tiktu galā ar vēlēšanām, kas gaidāmas nākamajā gadā", sacīja amatpersona.
Ziņojums atspoguļo Vašingtonas jaunāko soli, lai apkarotu Maskavas centienus "iesēt nestabilitāti" demokrātiskās valstīs, attēlojot vēlēšanas kā "disfunkcionālas un no tām izrietošās valdības kā nelikumīgas".

Vašingtona "atzīst savu neaizsargātību pret šiem draudiem", teikts ziņojumā, norādot, ka ASV izlūkošanas aģentūras atklāja, ka "Krievijas dalībnieki izplata un paplašina informāciju, lai grautu sabiedrības uzticību ASV 2020. gada vēlēšanām".
ASV prezidents, demokrāts Džo Baidens, 2020. gadā pārspēja savu republikāņu priekšteci Donaldu Trampu, kurš atsakās pieņemt rezultātus, nepatiesi apgalvojot, ka zaudējis krāpšanas dēļ.

Saskaņotās Krievijas operācijas laikā no 2020. līdz 2022.gadam mēģināja "iedzīt sabiedrības uzticību vismaz 11 vēlēšanām deviņās demokrātijās, tostarp ASV", teikts ziņojumā, piebilstot, ka vēl 17 vēlēšanām bija "mazāk izteikti" centieni.
Tajā netika identificēta neviena cita valsts.
Krievija "izmanto gan atklātus, gan slēptus mehānismus, tostarp ietekmes tīklus un starpniekserverus, ko pārvalda Krievijas spiegu dienesti", teikts ziņojumā.
Piemēram, tas turpinājās, Krievijas FSB drošības dienests slepeni strādāja, lai iebiedētu vēlēšanu darbiniekus, organizētu vēlēšanu dienas protestus un "sabotētu balsošanu ārzemēs" nenosauktas Eiropas valsts 2020. gada vēlēšanās.
Krievijas valsts mediji atklāti apgalvoja, ka aptaujas būs nedemokrātiskas un "pastiprinās viltus apgalvojumus par krāpšanu" pirms vairākām vēlēšanām Āzijā, Eiropā, Tuvajos Austrumos un Dienvidamerikā laikā no 2020. līdz 2021. gadam, teikts tajā.
Krievija arī izmantoja sociālo mediju platformas un "pilnvaras tīmekļa vietnes", lai sētu šaubas par vēlēšanu integritāti, teikts tajā.
Tā nosauca Krieviju par "galveno vainīgo", kas veic operācijas, lai grautu sabiedrības ticību vēlēšanu norisei un rezultātiem.
Lai gan Ķīna ir iejaukusies vēlēšanās, netika novērtēts, ka tā izmanto šādu taktiku, sacīja amatpersona. Ķīna noliedz iejaukšanos vēlēšanās.
Ziņojumā valstīm ieteikts strādāt, lai mazinātu Krievijas iejaukšanos vēlēšanās, piemērojot sankcijas, apmainoties ar informāciju, izraidot Krievijas spiegus un ceļošanas aizliegumus.
Rakstījis Džonatans Lendejs, rediģējis Niks Zieminskis

Nu Ķīnas tautas republika nav nolaidusies līdz Latvijai bet Krievijas federācija izplata savu viedokli nacionālās minoritātes valodā https://lv.sputniknews.ru/ ir pārstājusi to darīt valsts valodā, proti, ja tu konsekventi lieto latviešu valodu, tu esi neinformēts par aktualitātēm. Droši vien hobitam_lv izlasot šo paviršo ieskatu, radīsies jautājums, vai latviešu valoda šādi nav zaudējusi savas starptautiskās reprezentācijas statusu -  viennozīmīgi ir, bet uzmetot aci tai neloģiskajai informācijai ko sputnik izplata, no racionalitātes viedokļa latvieši neko nav zaudējuši.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#2
Ķīnas TR savukārt, nav tik tehnoloģiski attīstīta, - viņa veic brutālus bojājumus, kā tīko konstatētajam "batic connector" gāzes vada bojājums, veicis Ķīnas kuģis.  Sji Dzjiņpins kārtējo reizi izgāzies, kas neļauj NATO nobombardēt Sanktpēterburgu kā Gazu. (uz - upsi - attaisnojuma).
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#3
Tā nosauca Krieviju par "galveno vainīgo", kas veic operācijas, lai grautu sabiedrības ticību vēlēšanu norisei un rezultātiem.

Ko gan citu varēja nopublicēt Reuters, ja ne kaut kādu savārstījumu tiem, kuri smadzenes nelieto principā? Jā, arī es uz "vēlēšanām" neeju, jo uzskatu, ka rezultāti tiek pielaboti tā, kā kādam vajag. Bezjēdzīga darbība tā ir, skraidīt pie urnām, ja viss virzās uz to pašu, kas bija PSRS laikos, kad regulāri nobalsoja 99.9% balsstiesīgo, kuri vienprātībā atbalstīja vienīgo kandidātu. Nu, "valstī 404" piedāvājums ir plašāks, tomēr nepareizie ievēlēti nekad netiek un netiks. Tā ir izsenis plaši pielietota prakse, oponentam piedēvēt savas neizdarības, trūkumus, krāpšanos un melus, un nekas nav mainījies. Par nebijušām "civiliedzīvotāju masveida slepkavībām" Ukrainā visi brēca korī, kamēr šobrīd, kad Gazā notiek tas pats, taču nesalīdzināmi barbariskāk, mēs klusējam lupatiņā. Smile Smile Smile

Kas attiecas uz Krievijas iejaukšanos ASV vēlēšanās, tad savulaik drusku papētīju šo jautājumu. Varbūt kko esmu aizmirsis, bet bilde izskatījās aptuveni sekojoši. ASV apsūdzēja Krieviju par to, ka tā ar, ja nemaldos, kādiem 100 tūkst. USD esot iejaukusies. Papētīju kandidātu priekšvēlēšanu tēriņu budžetus, un tur ... summas ar kārtu "1.4 miljardi". Es nešaubos, ka Krievijā dzīvo un strādā ļoti talantīgi un spējīgi ļaudis, bet lai ar 100 tūkst. (0.0072% no 1.4 mljrd.) palīdzību sabojātu rezultātus kādam, kuram pieejami 1.4 miljardi? Smile Smile Domāju, ar talantu vien tur nepietiktu. Tur ir jābūt vismaz burvim un jānodarbojas ar melno maģiju, un arī nav drošības, ka kaut kas sanāks. Smile Tās summas varēja būt arī citādas, tomēr viens paliek nemainīgi, - ir aizdomas, ka kādam ļoti gribējās, bet neiznāca. Tad nu par attaisnojumu pers. impotencei tika atrasti vainīgie - krievi - kuri, ieberot sauju sīknaudas, esot korumpējuši kādu, kuram pilns seifs naudaszīmju. Smile Muļķi noticēs, - tas šajā gadījumā ir noteicošais. Smile
Atbilde
#4
Tas pamata ļaunums, ko izdarīja KF apmaksātie troli, bija ticības graušana "sabiedriskā viedokļa tradicionālajiem radītājiem", ļaujot tādam komediantam T pievērst sev uzmanību. Un es domāju, ka Arābu pavasarī jau ar šīs tehnoloģijas bija izmēģinātas. Wink
No otras puses, vai Latvijā tradicionālās autoritātes vēl joprojām ir autoritātes?
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#5
Ja pat krievi kaut ko tur apmaksāja un ja mērķis bija "ticības graušana", tad jāsaka, ka " apmaksātie troļļi" acīmredzami neko vairāk par patiesību "ticības graušanai" nav izplatījuši. Es jau saprotu, kādam gluži kā "valstī 404" gribējās kārtējo reizi izmeloties, pamanipulēt un uz šī bara "ticības" viļņa ietikt kārotajos amatos, bet neizdevās. Ak, kāda skāde! Izrādījās, ka melot arī tomēr ir jāmāk! Smile Kurš vainīgs? Protams, nevis tie, kuri melo, bet gan tie, kuri meļus atmasko. Smile
Taisnību sakot, ja LV kāds no jauna nodibinātu muļķu partiju vai ko līdzīgu, tad gan es nobalsot, iespējams, aizietu, jo, ja kāds ir komediants un kaut kur norisinās komēdija, tad tas noteikti ir tur, kur, ar nopietnām sejām tiek apgalvotas visādas muļķības, un tas notiek visai bieži. Pati "valsts 404" "elite" pie tādas situācijas ir novedusi. Kur slēpjas komēdijas iezīmes? Protams, apstāklī, ka tie, kuri nejēdz prognozēt savas pašas rīcības sekas, saucas kā? Par muļķiem, nevis eliti. Smile
Atbilde
#6
(2023-10-24 16:29)Zigfrids Raksta: tad jāsaka, ka " apmaksātie troļļi" acīmredzami neko vairāk par patiesību "ticības graušanai" nav izplatījuši.

Man tiešām paliek tāds iespaids, ka tev ir nekontrolēta kaislība uz krieviem, jo tu viņus neuztver racionāli. Un man pavisam nav skaidrs, kāpēc tu ignorē acīmredzamu dzīvošanas "krievijas informācijas telpā" skeptiskās lietas? Kur viena no lietām ir tieksme aizpeldēt jebkurā bezsakarā, jeb kā es to dēvēju "RENtēvisms", kur vesels TV kanāls rāda pastāvīgi sviestu. Tas ir bijušais Ļeņingradas kaut kāda televīzija. Un krievi galīgi nav nekādi taisnības cīnītāji, ja vien taisnība viņiem ko nesola.

[Attēls: 391620179_6571486159637096_9652799267693...e=653DED5F]

Savādāk, tev ir kaut kas līdzīgs taisnībai, ASV elitārajai valdībai pa lielo ir vienalga, ko viņi saka. Un nereti, viņi manipulē ar publisko viedokli neslēpti.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#7
Man tiešām paliek tāds iespaids, ka tev ir nekontrolēta kaislība uz krieviem, jo tu viņus neuztver racionāli. Un man pavisam nav skaidrs, kāpēc tu ignorē acīmredzamu dzīvošanas "krievijas informācijas telpā" skeptiskās lietas? Kur viena no lietām ir tieksme aizpeldēt jebkurā bezsakarā, jeb kā es to dēvēju "RENtēvisms", kur vesels TV kanāls rāda pastāvīgi sviestu. Tas ir bijušais Ļeņingradas kaut kāda televīzija. Un krievi galīgi nav nekādi taisnības cīnītāji, ja vien taisnība viņiem ko nesola.

Nav vērts izvērsti skaidrot, tāpēc īsumā. Spriedumu secība:
1. Latviešu mēģinājumi aiziet no Krievijas ietekmes zonas un "pastūrēt" pašiem ir izgāzušies, īsti pat nesākušies. Nu, gribējās visu uzreiz, nepiepūloties. Kādu laiku varēja izpārdot PSRS mantojumu un ES naudu deva, bet tas viss iet uz beigām.
2. Agri vai vēlu iestāsies posts un trūkums, jo ... to, kas šeit ("valstī 404") ir bijis krievu ieguldīts un viņu vadībā radīts, mēs redzam visapkārt. kaut kā liekas, ka, esot ASV un ES kolonijai ir radīts nesalīdzināmi mazāk. Izsūkt pēdējos resursus, tas ir tas, ar ko kolonizatori ir cītīgi nodarbojušies pēdējos 30+ gadus, nav skaidrs, vai vēsture var atkārtoties, tomēr, manuprāt, neizbēgamā piesliešanās Krievijai ir vienīgā izeja.

P.s. Godāt sūdu par konfekti, ja tas ietīts zilā papīrītī ar dzeltenām zvaigznītēm vai svītrainā ar baltām zvaigznītēm negrasos. Redzu gan, ka ievērojamai daļai latviešu sabiedrības tas šķiet pareizi un pieļaujami.
P.s.s. Par ASV eliti ... Vai Baidens būtu tā "elite"? Vai šis?

https://www.youtube.com/watch?v=ID52HUMe8Vw
https://www.youtube.com/watch?v=0DkU6TE1-zY
Atbilde
#8
(2023-10-29 23:50)Zigfrids Raksta: Nav vērts izvērsti skaidrot, tāpēc īsumā. Spriedumu secība:
1. Latviešu mēģinājumi aiziet no Krievijas ietekmes zonas un "pastūrēt" pašiem ir izgāzušies, īsti pat nesākušies.
Nu tu raksti tā, it kā tavs ideāls Baltkrievija nebūtu tepat blakus. Jā viņi pamēģināja diferencēties no Maskavas, nekur tālu netika un tagad viņiem ir diktators, kam "uzlikt mīksto" uz tavām tiesībām. Baltkrievijā tavi dēli jau būtu cietumā, jo sagribēja justies kā cilvēki, nevis sistēmas vergi. Un tad es saprastu, kāpēc man jāklausās vesela vīrieša žēlabas Wink
(2023-10-29 23:50)Zigfrids Raksta: Kādu laiku varēja izpārdot PSRS mantojumu ... to, kas šeit ("valstī 404") ir bijis krievu ieguldīts un viņu vadībā radīts, mēs redzam visapkārt.
Nu tas PSRS mantojums ir tāda dziļi nosacīta lieta, jo PSRS kaut ko dārgu šeit pierobežā pamatā būvēja, lai izrādītos vai lai izmantotu kvalificēto kulturālo darbaspēku, kas fantastiskajā plašajā PSRS, un pat Krievijas impērijā, smagi trūka. Jāatceras, ka PSRS iebruka jau eksistējošā saimniecībā, bet atstāja centralizētus fragmentus, kas bez sasaistes ar Krievijas uzņēmumiem nebija neko vērti. Un Krievijā uzņēmumus izlaupīja oligarhi. Tā vienkāršoti izsakoties, mums palika "betons un žogi", kas vairāk traucē nekā palīdz. Un viss pārējo mantojumu izzaga vietējie šeftmaņi (es pat atturos visus saukt par oligarhiem, jo šīm jēdzienam ir noteikts saturs). Tas ka viņiem nebija nekāda priekšstata par saimniekošanu, ar ir Padomju koloniālisma mantojums.
(2023-10-29 23:50)Zigfrids Raksta: kaut kā liekas, ka, esot ASV un ES kolonijai ir radīts nesalīdzināmi mazāk. Izsūkt pēdējos resursus, tas ir tas, ar ko kolonizatori ir cītīgi nodarbojušies pēdējos 30+ gadus,
Par kādiem resursiem tu īsti runā? Pēc tavas patētikas, tā vien liekas, ka mēs dzīvojam "lielas miskastes" vidū, kur visapkārt viss izlaupīts un mūsu smagais liktenis liek bērt vien krāsmatu pelnus uz galvas (kā Ukrainā pēc krievu atbrīvotāju iebrukuma). Wink Savā ziņā, labi ka Latvijā nav viegli kontrolējamu resursu, jo tad te "mafijas" viņus dalītu (un kā bez krievu mafiju dalības). Vienīgais Latvijas lāsts ir mīkstmieši vīrieši, kas nav gatavi uzņemties atbildību, un nevis, lai zagtu, bet lai veidotu nākotni. Un paldies dievam, pat tu saproti, ka "mēs paši" vēl izlemsim, kam pieslieties un kam nē, bet nevis kāds diktators.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#9
Mums "betons un žogi" smagi traucēja, kamēr tie paši baltkrievi saredzēja, ka, saglabājot un modernizējot to, kas aiz žogiem atradās, var dzīvot un pelnīt.
Par resursu izsūkšanu ... Jau tie nsimt tūkstošu aizbraukušo darbaspējīgā un reproduktīvā vecuma pilsoņu ir vesela katastrofa. Nē, nu, protams, tādiem, kuriem katastrofa ir tikai tad, kad jau personiskajā ledusskapī pele pakārusies, tiem viss vēl ir 100% OK. Vien atklāšu noslēpumu ... ir jau konkrēti piemēri, kad ir viss - nauda, ideja, vēlme investēt, bet nekas nesākas ... Un viens no iemesliem ir tas, ka nav, ko pieņemt darbā. Smile Jā, pagaidām neviens īpašu uz savas ādas neko nejūt, bet, kad sāks just, tad būs smagi par vēlu.
Atbilde
#10
Nu tas Zigiti, ir vēl viens mantojums no padomju koloniālisma, ka uzcītīgajiem latviešiem ir iemācīts, ka iniciatīva ir sodāma, un ja kāds izrāda kādu iniciatīvu, tā visi metas virsū darītāju pamācīt, kā un kāpēc vajag savādāk. Līdz art o ir vieglāk, ja nejaušām uziet kādu Briseles norādījumu, kas nu šeit būtu jādara -- un galu galā, mēs dabūjam pasīvu birokrātiju kā tādu deep state. Tā sakot, mēs varam norobežoties no Maskavas ar sankcijām, bet Maskavas pavēles nevar no galvas āra dabūt.

Un ja tu Zigiti teiktu, ka pie vainas ir šī drausmīgā taupības politika, ko veic Jenoti, es Tev piekristu, ka šī Latvijas pakaļdarinātā "finansiālā badināšana", es tev piekristu - ir jāmeklē ienesīgas investīcijas Latvijā, kaut vai tai pašā enerģētikā, kur kapitālieguldījumu trūkumu tagad katrs kompensē, bez jebkādas sapratnes par rezultātiem.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)