Neiedomājamas slepkavības
#11
Vēl viens iemesls, kas varbūt pamudināja Annas uz "ilgas pastaigas pa mežu" varētu būt bijis attālinātais darbs!
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#12
Pēcdzemdību depresija. Pērn psihiski un uzvedības traucējumi pēc dzemdībām noteikti 35 pacientēm
LETA
2023. gada 6. novembris 18:37

2022. gadā 35 pacientēm Latvijā ārsti noteikuši psihiskus un uzvedības traucējumus pēcdzemdību periodā, liecina Slimības profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.

Pēc "SSK 10" klasifikācijas "F53" ir citur neklasificēti psihiski un uzvedības traucējumi pēcdzemdību periodā. Zem šī koda apkopoti tikai tie psihiskie traucējumi, kas saistīti ar pēcdzemdību periodu un neatbilst citur šajā sadaļā klasificēto traucējumu kritērijiem.

Pēdējo trīs gadu laikā psihiski un uzvedības traucējumi pēcdzemdību periodā noteikti līdzīgam sieviešu skaitam. Piemēram, 2020.gadā tādi tika uzstādīti 30 gadījumos, 2021.gadā - 36 gadījumos, bet pērn - 35 gadījumos.

Visbiežākie tie bijuši viegli psihiski un uzvedības traucējumi pēcdzemdību periodā, piemēram, postnatāla depresija vai pēcdzemdību depresija. Tādi pērn noteikti 16 pacientēm, 2021.gadā - 10, bet 2020.gadā - 11 pacientiem. Nedaudz retāk tiek noteikti arī smagi psihiski traucējumi, piemēram, puerperāla psihoze, un tādi 2022.gadā un 2021.gadā bijuši deviņos gadījumos, bet 2020.gadā - divos gadījumos.

Savukārt stacionāros ārstēto pacientu skaits ar psihiskiem un uzvedības traucējumiem pēcdzemdību periodā pēdējo trīs gadu laikā svārstās no četriem līdz desmit gadījumiem. 2020.gadā stacionārā ārstējušās četras sievietes, 2021.gadā - desmit, bet pērn - trīs. No tām, kas ārstējušās slimnīcās, trīs gadu laikā kopumā trīs sievietēm noteikti viegli, citur neklasificēti psihiski un uzvedības traucējumi pēcdzemdību periodā, bet kopumā 11 - smagi, citur neklasificēti psihiski un uzvedības traucējumi.

SPKC Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Arāja aicina ņemt vēra, ka daļa sieviešu nemaz neaiziet pie ārsta, kā arī ne vienmēr visām sievietēm, kuras vēršas pēc palīdzības, ārsts uzstāda diagnozi pēcdzemdību depresija.

Jau ziņots, ka jautājumi par pēcdzemdību depresiju kļuva aktuāli pēc Annas Jansones pazušanas.

1989.gadā dzimusī Jansone ar šogad pasaulē nākušo meitu Luīzi Evertovsku 1.novembra rītā ap plkst.9 izgāja no savas dzīves vietas Rīgā, Pētersalas ielā.

Saņemot informāciju par mātes un meitas bezvēsts prombūtni, policija nekavējoties personas izsludināja meklēšanā un sāka plašus meklēšanas pasākumus.

Tajā pašā dienā pārbaudītas adreses, kur sieviete ar bērnu varētu uzturēties, kā arī pārmeklēta apkārtne. Policisti noskaidroja, ka 1.novembra rītā sieviete ar bērnu pametusi savu dzīvesvietu ar nomas automašīnu.

2.novembrī, turpinot meklēšanas pasākumus, meža masīvā Jelgavas novadā, Valgundes pagastā policijas darbinieki atrada minēto nomas automašīnu "Toyota Corolla", kuras salonā atradās miris minētais zīdainis. Pašlaik turpinās sievietes meklēšana.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#13
Tas prātīgākais risinājums ir dzemdētājām paredzēt vecmātes psiholoģiskā atbalsta māsu. Man liekas tas optimāli un gana zinātniski. Droši vien vajag sociālā darbinieka un medicīniska izglītība.  

Kaut kas līdzīgs esot
Citāts:Dūla ir atbalsta persona, kas topošajai māmiņai sniedz emocionālu, informatīvu un praktisku atbalstu grūtniecības, dzemdību un pēcdzemdību laikā, bet tā nesniedz medicīnisku palīdzību. Dūlas mērķis ir palīdzēt sievietēm iegūt neaizmirstamu un stiprinošu dzemdību pieredzi. Dūlas konsultācijas var palīdzēt kliedēt bailes un satraukumu par dzemdībām, dot papildu drošības izjūtu un iegūt pārliecību par savām spējām aprūpēt bērniņu pēc tā piedzimšanas. Tāpat, ja ir bijusi nepatīkama pieredze iepriekšējās grūtniecībās vai dzemdībās. 


Īsti tas nav tas kas ir vajadzīgs, izklausās pēc kalpones paveida, un mums svarīgi iesaistīties līdz kādu 3g vecumam, ar savu "skatu no malas", jo nav nekāds noslēpums, ka vecāki dzemdību laikā ir "reali uzvilkti un nereti dara neiedomājamas lietas".
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#14
Izrādās, ka Latvijas valsts to zināja, tikai neko nedarīja!  Acīmredzot, šeit rindojumam iesākumā ir jābūt uz sociāliem pamatiem, ir jābūt kādai "mātes draudzeņu" biedrībai, piemēram.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#15
Citāts:Grūtniecei, viņas ģimenei un atbalstošajiem cilvēkiem ir jābūt izglītotiem par pēcdzemdību depresiju, jazina tās pazīmes, jāprot sameklēt atbalstu. Pēcdzemdību depresijā nav vainojams neviens – tās ir organisma īpatnības mijiedarbībā ar riska faktoriem, Latvijas Radio raidījumā "Ģimenes studija" pauda psihiatrs, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Psihiatrijas un narkoloģijas katedras vadītājs Elmārs Rancāns.
https://www.lsm.lv/raksts/dzive--stils/v...t.a532451/

Nu jā,tā ir kvalitātes zīme sabiedrībai, ja šādi ārprātīgi gadījumi nenotiek. Diemžēl šis gadījums Latvijā liecina ko citu, pa muļķīgām individuālisma iedomām.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#16
Kā zināms ir Latvija ir pārvērtusies par "melno caurumu", kur ne tikai krievu piemineklis lielgabals pazudis nezināmā prombūtnē, bet arī Rusiņš un Anna Jansone, kurai pat nekas nedraud, jo Luīze Evertovska esot mirusi no zīdaiņu pēkšņās nāves sindroma. Nu tā redz ar tiem zīdaiņiem ir, uztaisi viņiem - bums, un viņi uz citu sauli. Jā, labāk ir izaudzināt bērnus līdz 18 un nopirkt viņiem motociklu.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)