Hroniska Latvija :)
#1
Tā sakot var jau nopietnu seju apsveikt Latvija ar 105, bet nu būsim reāli, Latvijā ir hroniski daudz uzlabojamu un savādāk darāmu lietu! Šo sarunu veltām šīm tēmām.

Un klasiski ar ko parasti sāk ir "sociālisma mantojums" - sabiedriskais transports. Neskatoties uz to, ka Anna Karēņina izrēķinās ar savu dzīvi zem sabiedriskā transporta līdzekļa riteņiem, ļoti daudz tradīciju nāk no "padomju laikiem". Un viena no tradīcijām ir kopējā sliežu ceļu sasisināšana, ko uzsāka padomju laikā, drosi vien, lai iznīcinātu "carisma aizsāktās tradīcijas" pārvietoties ar vilcienu. Sliežu ceļš uz ērgļiem ir pazudis neatkarīgās Latvijas laikā. Un uz Kuldīgu ar dzelzceļu nebūvēs, lai  kā ar neslavētu KUlmaņa autokrātiju. Bet nu tas ka "Latvijas pasažieru dzelzceļš" izmanto RVR ražotos vilcienus ir pavisam, kas traģisks!    

Citāts:Rīgas Vagonbūves rūpnīca (saīsinājums - RVR, agrāk Rīgas Krievu-Baltijas vagonu fabrika) bija viena no lielākajām bijušās PSRS vilcienu rūpnīcām. Tā tika dibināta 1895. gadā - vēl Krievijas impērijas laikā un ātri kļuva par vienu no lielākajiem Krievijas rūpnieciskajiem uzņēmumiem, kas ražojas ne tikai vilcienus, bet arī tramvajus. 1915. gadā rūpnīcā tika uzbūvēts un arī izmēģināts pasaulē pirmais tanks.
Savus zelta laikus Rīgas vagonbūves rūpnīca piedzīvoja PSRS laikos. Lielā daļā bijušās PSRS teritorijas RVR ražotie vilcieni tiek lietoti vēl joprojām. RVR ražotie vilcieni tika eksportēti arī uz Dienvidslāviju, Bulgāriju un Kubu. Latvijas teritorijā visbiežāk lietotie ir ER2 elektrovilcieni. RVR populārākas produkciju sērijas ir elektrovilcieni ER1, ER2, ER22 un ER9, kā arī tramvaji RVR-6. RVR tika izgatavots arī pirmais ātrgaitas vilciens PSRS teritorijā - ER200.

[Attēls: 1280px-ER2T_modernizations_of_Latvia.JPG]
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#2
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#3
"Šodien aprit tieśi 40 gadi kopš Brīvības kareivis G.Astra teica savu pēdējo várdu tiesá. Piemineklis viņam sniegā klāts..Kauns Latvijas valstíj un institūcijām,kas tulkos viņa runu 5 svešvalodās.Būtu vismaz sniegu notīríjuśi pieminekļa pakājē! Skumji!" Vēsturnieks Ainārs Bambals 

[Attēls: GBaJnbWWEAEl3nT?format=jpg&name=900x900]
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#4
Bijusī audzinātāja: Kādam ir jāatzīst, ka internātskolu slēgšana bija kļūda
https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/...da.a535724

"Šobrīd jau četrus bērnus, kas tobrīd bija kādā otrajā, trešajā klasē, esmu redzējis, fonā skatoties "Degpunktā", jo viņus meklē policija, viņi ir bezvēsts pazuduši. Es domāju, ka tā viņi dzīvo. Kaut kā viņi iet to savu ceļu, cīnās, bet tāda nopietna atbalsta mūsu valstī nav šiem bērniem. Tāpēc es biju pret internātskolu likvidāciju, jo neredzēju, kas būs vietā un palīdzēs šiem bērniem. Šobrīd, manuprāt, ir tā – ja vecāku un skolas resursi ir izsmelti, tad īsti nav nekā, kur virzīt šo bērnu," pauda Liniņš.
Skolā nevar mācīties, ja to neapmeklē
Bērziņa vērtēja, ka klaiņojošie bērni, kas neapmeklē skolu, kādam būtu "jānoķer" – jātiek viņiem klāt. Internātskolā šāda iespēja bija, parastajās skolās tas tā nenotiek. 
"Parastajā ikdienas darbā mēs netiekam viņiem klāt, jo viņi nenāk uz skolu. Ja atnāk uz skolu, tad ir uz dažām stundām un prom, un tad nedēļām var nenākt. Kāds var būt mācību process? Kādas var būt konsultācijas, kādi mājasdarbi? Bet tad, kad strādājām internātskolā, tur variantu nebija. Tur no rīta, ko mācību procesā skolotājs uzdod, pēc launaga, kad ir vakara mācības, ir gribi vai negribi jāizmācās. Notika brīnumi, kad pašvaldība ir noķērusi, pierunājusi vai labprātīgi atvedusi pie mums bērnu, un no deviņām nesekmīgām atzīmēm pirmajā pusgadā, viņš spēja būt sekmīgs otrajā pusgadā, jo viņam nav variantu – viņš mācās, viņš pabeidz skolu," skaidroja Bērziņa.
Vislielākais risks, ko šobrīd saredz Liniņš, ir bērni, kas katru gadu no izglītības sistēmas tiks vienkārši izstumti. Jauniešiem, kuri atpaliek mācībās un nepabeidz skolu ar pirmo reizi, ir liela iespēja nepabeigt to arī ar otro vai trešo reizi, jo līdz tam brīdim motivācija bieži vien zūd. 
"Es neredzu, kā mēs strādāsim ar šiem jauniešiem, kas krīt ārā. Mēs šobrīd meklējam vainīgos skolā, vecākos, sociālajos dienestos, bet šie bērni jau ir tagad, un nekas ar viņiem nenotiek, viņi tāpat kuļas tā, kā viņi māk," vērtēja Liniņš.
Viņaprāt, to nepieciešams risināt, ieviešot atbalsta sistēmu šiem jauniešiem, jo nav jau runa tikai par zināšanām – iemesli, kāpēc riska grupas jaunieši netiek pāri eksāmenu slieksnim, var būt visdažādākie.
"Katram bērnam ir jāatrod pieeja un jāsaprot, kādi ir tie iemesli, un jāsniedz atbalsts, kura šobrīd, ja vecāki un skola ir izsmelti, tālāk nav," pauda Liniņš.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#5
No nākamā gada pieaugs «Gaso» dabasgāzes sadales sistēmas tarifi
https://www.lsm.lv/raksts/zinas/ekonomik...i.a536019/
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#6
1954. gadā Francija piedzīvoja nopietnu mājokļu krīzi. Bija stindzinoša ziema, un ielās gulēja tūkstošiem cilvēku. 1. februārī Abbé Pierre, sašutis, radio aicināja solidaritāti, kas izraisīja vēsturisku dāsnuma izplūdumu un mudināja valdību beidzot rīkoties, lai aizsargātu bezpajumtniekus.

Netaisnība, atstumtība, diskriminācija, klimata bezdarbība... Šodien, 2024. gadā, sašutumam netrūkst iemeslu.
Starp visām šīm situācijām vienmēr ir VIENA, kas mūs īpaši ietekmē... un kurai ir risinājumi.

___

Tā nu tas ir, vajag paust savu viedokli, lai zinātu, kas nav izdarīts. No otras puses, nevajag graut sociālo grupu vienotību. Mums ir jābūt stabiliem un drošiem, lai varētu palīdzēt citiem.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#7
https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/...i.a548267/

Joprojām meklē Liepājas atkritumu poligonā atrastā zīdaiņa māti; bērns bija dzimis februārī 

7. martā atkritumu poligona šķirošanas punktā Grobiņas pagastā atrastais zīdainis bija dzimis februārī un, iespējams, zīdaiņa māte nebija stājusies grūtniecības uzskaitē, informējusi Valsts policija (VP), kura aicinājusi iedzīvotājus palīdzēt noskaidrot mirušā zīdaiņa māti.

VP par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 13. nodaļas "Noziegumi pret personas veselību" un nozīmētas ekspertīzes, lai noteiktu jaundzimušā nāves iemeslu. Kriminālprocesā joprojām turpinās pirmstiesas izmeklēšana un, veicot procesuālās darbības, ir pārbaudītas vairākas versijas, taču tās nav apstiprinājušās. 
Turpinot šķetināt notikušo, VP noderētu sabiedrības sniegtā informācija.
Citāts:Pastāv iespēja, ka iespējamā zīdaiņa māte nav stājusies grūtniecības uzskaitē, taču zināms, ka bērniņš iznēsāts pilnu grūtniecības laiku.
Tāpat šobrīd policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka meitenīte nākusi pasaulē šā gada februāra mēnesī. 
VP aicina atsaukties iedzīvotājus, kuriem ir informācija par sievietēm, kuras bijušas gaidībās, taču kurām šobrīd aprūpē nav zīdainis. Jebkura informācija ir noderīga izmeklēšanai un tiks pārbaudīta. Anonimitāte garantēta. Iedzīvotāji aicināti informēt policiju, zvanot uz tālruņa numuru 110 vai sūtot informāciju e-pastā kanc@kurzeme.vp.gov.lv.


Mja, 21.gs "prjot"
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)