Cilvēks iekaro Mēnesi
#1
https://www.nasa.gov/specials/artemis/
https://blogs.nasa.gov/artemis/

NASA Mēness apgūšanas programma.
Artēmijs ir pirmais solis nākamajā cilvēka izpētes laikmetā. Kopā ar komerciālajiem un starptautiskajiem partneriem NASA izveidos ilgtspējīgu klātbūtni uz Mēness, lai sagatavotos misijām uz Marsu.

Šis emuārs būs informācijas avots par Artemis palaišanu un izpētes gaitu, aptverot mūsu zinātnes, tehnoloģiju un cilvēku izpētes programmu atjauninājumus. Kad būsim gatavi lidot, skatiet šo emuāru, lai uzzinātu par palaišanas atjauninājumiem un citām misijas darbībām.

https://blogs.nasa.gov/artemis/2024/01/0...on-flight/

Šodien, sākot no plkst. 11:00 pēc austrumu laika, klausieties NASA TV vai aģentūras tīmekļa vietni NASA Mēness zinātnes mediju telekonferencei, kurā tiks uzsvērtas NASA kravas, kas lido uz Mēnesi ar Astrobotic lidmašīnu Peregrine, kas ir daļa no aģentūras iniciatīvas CLPS ( Commercial Lunar Payload Services ). un Artemis programma.

Pirms palaišanas NASA Commercial Lunar Payload Services (CLPS) iniciatīvas ietvaros Astrobotic Mēness nolaišanās iekārta Peregrine gatavojas iekapsulēšanai United Launch Alliance raķetes Vulcan lietderīgās kravas apvalkā jeb priekšgala konusā 2023. gada 21. novembrī Astrotech Space. Operāciju objekts netālu no aģentūras Kenedija kosmosa centra Floridā.
Pirms palaišanas NASA Commercial Lunar Payload Services (CLPS) iniciatīvas ietvaros Astrobotic Mēness nolaišanās iekārta Peregrine gatavojas iekapsulēšanai United Launch Alliance raķetes Vulcan lietderīgās kravas apvalkā jeb priekšgala konusā 2023. gada 21. novembrī Astrotech Space. Operāciju objekts netālu no aģentūras Kenedija kosmosa centra Floridā. Astrobotic's Peregrine Mission One palaišana 2024. gada sākumā nogādās NASA un komerciālās kravas uz Mēnesi, lai pētītu Mēness eksosfēru, termiskās īpašības un Mēness regolīta ūdeņraža pārpilnību, magnētiskos laukus un Mēness virsmas radiācijas vidi. Fotoattēlu kredīts: United Launch Alliance
Šodien, sākot no plkst. 11:00 pēc austrumu laika, klausieties NASA TV vai aģentūras tīmekļa vietni NASA Mēness zinātnes mediju telekonferencei, kurā tiks uzsvērtas NASA kravas, kas lido uz Mēnesi ar Astrobotic lidmašīnu Peregrine, kas ir daļa no aģentūras iniciatīvas CLPS ( Commercial Lunar Payload Services ). un Artemis programma.
Dalībnieku vidū ir:
Kriss Kalberts, NASA komerciālo Mēness slodzes pakalpojumu programmas vadītājs
Nikijs Verkheizers, NASA galvenās mītnes Kosmosa tehnoloģiju misijas direktorāta Tehnoloģiju nobriešanas direktors
Pols Nīls, CLPS projekta zinātnieks, NASA Džonsona kosmosa centrs
Niks Stofls, NASA Džonsona lineārās enerģijas pārneses spektrometra zinātnes un operāciju vadītājs
Tonijs Kolaprets, NASA Eimsas pētniecības centra Tuvo infrasarkano staru gaistošo spektrometru sistēmas galvenais pētnieks
Ričards Elfiks, NASA Eimsas pētniecības centra neitronu spektrometru sistēmas galvenais pētnieks
Barbara Koena, NASA Godāras kosmosa lidojumu centra Peregrine Ion-Trap masas spektrometra galvenā pētniece
Daniels Kremons, galvenā pētnieka vietnieks Laser Retroreflector Array, NASA Goddard
Pēc tam piektdien, 5. janvārī, pulksten 15.00 notiks Mēness piegādes gatavības mediju telekonference, lai apstiprinātu, ka visas derīgās kravas ir palaišanai.
Dalībnieku vidū ir:
Džoels Kērns, NASA galvenās mītnes Zinātnes misijas direktorāta izpētes asociētā administratora vietnieks
Raiens Vatkinss, NASA galvenās mītnes izpētes zinātnes stratēģijas un integrācijas biroja programmas zinātnieks
Džons Torntons, Astrobotic izpilddirektors
Gerijs Vencs, ULA valdības un komerciālo programmu viceprezidents
Melodija Lovina, Kanaveralas zemesraga Kosmosa spēku stacijas 45. laikapstākļu eskadras palaišanas meteoroloģiskais darbinieks
United Launch Alliance ir plānots palaist savu Vulcan raķeti un Astrobotic's Peregrine nolaižamo aparātu 8. janvārī plkst. 2:18 EST no 41. palaišanas kompleksa Kanaveralas zemesraga kosmosa spēku stacijā Floridā.
Peregrine mērķis ir nolaisties uz Mēness 2024. gada 23. februārī. NASA kravnesība, kas atrodas uz nolaišanās aparāta, ir paredzēta, lai palīdzētu aģentūrai attīstīt spējas, kas nepieciešamas, lai izpētītu Mēnesi zem Artemīdas un pirms cilvēku misijām uz Mēness virsmas. Peregrīns nolaidīsies uz ķēves — senas, sacietētas lavas plūsmas — ārpus Gruithuisen Domes , kas ir ģeoloģiska mīkla gar ķēves/augstienes robežu uz Oceanus Procellarum jeb Vētru okeāna, lielākā tumšā plankuma uz Mēness, ziemeļaustrumu robežas. Lietderīgās kravas pētīs Mēness eksosfēru, Mēness regolīta termiskās īpašības, ūdeņraža daudzumu augsnē nosēšanās vietā, magnētiskos laukus un veiks radiācijas vides monitoringu.
Lai uzzinātu vairāk par dažiem zinātniskiem pētījumiem un tehnoloģiju demonstrācijām, kas lido uz Mēnesi CLPS iniciatīvas ietvaros, apmeklējiet vietni https://www.nasa.gov/clps
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)