Latvijas ikdiena
#1
08.04.2024 Kārtības rullis

https://xtv.lv/rigatv24/video/zONvzbeMNP...lis_1_dala

https://xtv.lv/rigatv24/video/DapMAQ0LpL...lis_2_dala

https://xtv.lv/rigatv24/video/OW7qeV967v...lis_3_dala

Mja, vēl joprojām marsieši nav atbraukuši un kā ieviest kārtību nav nemazāko ideju?
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#2
Lasu ziņas, un kā vienmēr velns slēpjas detaļās.
Par Ukrainu ... budžetnieku skaits esot sasniedzis 2 miljonus, un tā esot katastrofa. Smile Smile Smile
Ja 2 miljoni no 44 pirmskara miljoniem jeb sabiedrības 1 divdesmit otrā daļa (mazāk par 4,6%) no budžeta finansējamo darba vietu ir katastrofa, tad kā būtu nosaucami 290 tūkstoši budžetiem piesūkušos no nepilna 1,9 miljona jeb 15,2% "valsts 404" gadījumā? Smile Smile Smile
Vai tiešām krievi ir mūsu galvenā problēma? Smile Smile Smile
Atbilde
#3
Jā Zigiti, jā labējie populistiskie spēki tā dara, bet par to neraksta "prokieviskajā telegrafā":

Somijā valsts pārvaldes restrukturizācijā darbu var zaudēt tūkstošiem strādājošo

Somijā plānots veikt būtiskas pārmaiņas valsts pārvaldē. Tas var novest pie tūkstošiem darba vietu likvidēšanas, tā raidsabiedrībai "Yle" atzīmēja avots Somijas valdībā.

Izmaiņas varētu skart amatpersonas ministrijās un valsts pārvaldes iestādēs. Sarunas par vietu skaita samazināšanu var sākties jau šī gada nogalē.
Štata vietu samazināšana iecerēta, tā kā Somijas valdība īsteno plaša mēroga taupības pasākumu klāstu. Tajā plānots rast aptuveni 9 miljardus eiro uz nodokļu pieauguma un izdevumu mazināšanas rēķina.
Iepriekš valdība paziņoja, ka laikā no 2025. līdz 2028. gadam valsts pārvaldei un civildienesta darbībai atvēlētie budžeta līdzekļi tiks samazināti par aptuveni 400 miljoniem eiro.
Pagājušajā gadā valdība pieņēma lēmumu samazināt valsts pārvaldes darbam atvēlētos līdzekļus par 250 miljoniem eiro. Kā vēsta "Yle", aizvadītajā desmitgadē valsts pārvaldē strādājošo skaits pieauga par astoņiem tūkstošiem.

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/arzemes/...o.a551184/

 Un vienīgais kas "krieviski domājošajiem" traucē dzīvot labi Somijā un spiež saukāt viņu par "valsti 404" ir tas, ka  jāmācās somu valoda. Un līdz ar to "krieviski domājošie" ir Latvijas problēma Nr.1. Un tikai tad ir problēma ar "militāro operāciju Ukrainā", kur KF militāristi glābj "krieviski domājošos"  no savādāk domājošajiem, ko viņi dēvē par "fašistiem", kopš 1941 gada.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#4
Citāts:Un vienīgais kas "krieviski domājošajiem" traucē dzīvot labi Somijā un spiež saukāt viņu par "valsti 404" ir tas, ka jāmācās somu valoda
Hmm, vai Somijā tā ir reāla problēma, nu, tie "krieviski domājoši" (lai kas viņi arī nebūtu)?
Atbilde
#5
(2024-04-22 22:05)hobbit_lv Raksta:
Citāts:Un vienīgais kas "krieviski domājošajiem" traucē dzīvot labi Somijā un spiež saukāt viņu par "valsti 404" ir tas, ka  jāmācās somu valoda
Hmm, vai Somijā tā ir reāla problēma, nu, tie "krieviski domājoši" (lai kas viņi arī nebūtu)?

Nu Somija bija spiesta slēgt "krieviski domājošo" dēļ savas valsts robežu ar KF, lai tie "krieviski domājošie", kam ir uzturēšanas atļauja Somijā nekļūtu par draudu Somijas drošībai. Jo KF visā pasaulē mēģina radikalizēt "visus krievu draugus" Wink Un tas neskatoties uz visu to ka Somijai ir unikāli draudzīga pieredze attiecību veidošanā ar KF.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#6
Rekur Zigiti raksts: Latvijas IKP kopš dalības ES teju dubultojies, bet kāpēc joprojām esam vieni no nabadzīgākajiem blokā?
https://www.lsm.lv/raksts/zinas/ekonomik...a.a550436/

Citāts:Problēmas krājas
Sabiedrības novecošanās un depopulācija reģionos, darbaspēka pieejamības pasliktināšanās, slikta lielu projektu vadība un problēmas ar ES fondu naudas mērķtiecīgu ieguldīšanu, mērķu un reformu trūkums, birokrātija, ļoti ierobežota finanšu pieejamība, uzņēmējdarbības vides problēmas, konkurētspējas un produktivitātes izaugsmes problēmas, valsts arvien lielāka iejaukšanās tirgū un nespēja finansēt arvien augošos izdevumus sociālajiem mērķiem, nevienlīdzības problēmas, ēnu ekonomika un tā tālāk… 
Turklāt šobrīd būtiski mainījušies arī ārējie ģeopolitiskie apstākļi – investori, pirms veikt ieguldījumus,  nenoliedzami ņem vērā Latvijas robežošanos ar Krieviju un Baltkrieviju. Tāpat mainās galvenie stratēģiskie virzieni – kur valsts gatava investēt. Proti, turpmākos gadus tā būs aizsardzības nozare, kur būtu svarīgi gan piesaistīt ārvalstu investīcijas, gan attīstīt vietējo ražošanu (ne tikai valsts uzņēmuma līmenī, bet arī privātā).
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš LSM.lv atzīst, ka "pārāk ilgi un pārāk daudzi eksportējošie uzņēmumi lika galvenās likmes uz Krieviju. Riski sadarbībai ar Krieviju pēdējos 10 gados un jo īpaši pēc Krievijas pilna apmēra iebrukuma Ukrainā tikai palielinās ar katru gadu". Uzņēmēju pārstāvis arī norāda, ka šobrīd pārāk daudz uzņēmēju koncentrējas tikai uz vietējo, pavisam nelielo tirgu un diemžēl joprojām par maz kooperējas un sadarbojas.

Un es varu saderēt, ka par šo tiks jauki parunāts un nekas netiks darīts, t.s., lai kapitālisma plikā piga visu risina. Wink
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#7
Nu redz atkal, OECD rekomendācijas, kas Latvijai ka "pīlei ūdens":

Citāts: Šodien, 11:26
Papildināts šodien, 13:03
 
Latvijai ir jāuzlabo fiskālā politika, jāreformē nodokļu sistēma, jāuzlabo publiskā sektora spējas un jāpiesaista investīcijas, lai veicinātu izaugsmi, jaunākajā ekonomikas pārskatā par Latviju secinājusi Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD).
Ziņojumā OECD secina, ka ekonomiskās konverģences palēnināšanās un Ukrainas kara seku dēļ Latvijai ir jāpaātrina strukturālās reformas. Eksperti norāda, ka Krievijas agresijas karš pret Ukrainu ir izraisījis augstākas enerģijas cenas un traucējumus tirdzniecībā un piegādes ķēdēs, kas ietekmē ekonomikas izaugsmi. Pat pirms pandēmijas un kara ekonomiskā konverģence bija palēninājusies.
Organizācijā norāda, ka Latvijas fiskālā pozīcija šogad atslābs un 2025. gadā saglabāsies neitrāla, neskatoties uz inflācijas spiedienu. Fiskālais deficīts ir augsts, un valsts parāds ir augstāks nekā vidēja termiņa mērķrādītājs, tādēļ vajadzētu pakāpeniski padarīt stingrāku fiskālo politiku, lai samazinātu fiskālo deficītu un samazinātu inflācijas spiedienu, ieteikts ziņojumā.
https://www.lsm.lv/raksts/zinas/ekonomik...i.a551793/
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#8
(2024-04-22 22:05)hobbit_lv Raksta:
Citāts:Un vienīgais kas "krieviski domājošajiem" traucē dzīvot labi Somijā un spiež saukāt viņu par "valsti 404" ir tas, ka  jāmācās somu valoda
Hmm, vai Somijā tā ir reāla problēma, nu, tie "krieviski domājoši" (lai kas viņi arī nebūtu)?

"Krieviski domājošie" patiesībā arī LV nav nekāda problēma. Vienkārši ir tatāri, kuri savus sabantui svētkus svin klusi tā dēļ, ka viņu šeit ir maz, un ir krievi, kuri iet 9. maijā pie pieminekļa, jo viņu šeit ir daudz. Vienīgā problēma ir tādu kā viens otrs bailes, nekas vairāk. Tas atkārtosies vēl un vēl, kad latvieši ( kompleksiem bagātīgi apveltīto  ""saimnieki" savā zemē"), paši sekmīgi izmirdami un aizbraukdami tā vietā, lai (atkal bail) vienreiz paņemtu sūdu dakšas un piespraustu visus kariņiem līdzīgos kaut kur pie kokiem Rīgas parkos, ieklausīsies kūdītājos un atkal sāks puslīdz lojālajos ļaudīs, kuri šeit dzīvo un strādā, saskatīt milzu apdraudējumus. Nākoši rindā būs, kā izskatās, tie melnīgsnējie jaunieši ielās, kuri ēdienu izvadā.
Sievai māsīca dzīvo UK. Aizbrauca manējās jaunkundzes ciemos, izdomāja aizstaigāt uz Mančesteras ķīniešu kvartālu ekskursijā. Iegāja pārtikas veikalā un? Pārdevējs - gandrīz ne vārda angliski ... Pārjautāja radiniecei ... Tā: jā, viņi tur lielākā daļa tādi, ij mēs, ij angļi, ja ko grib, - baksta ar pirkstu un rāda, cik grib. Un tā - jau 14 gadus, ko viņi tur dzīvo, un nevienu vairāk par samaksātiem nodokļiem neuztrauc. Ja polis kaut ko pārdod polim vai cits svešais citam, viņi var sazināties poliski, urdu vai svahili. Vienkārši tur vara atradīs ļaudis, ar kuriem sarunās, kuri, savukārt, sarunās ar jebkuru no diasporām, kamēr latvieši ne soli ārpus savas latvietības nespers un turpinās savā viensētā baidīties no visiem, kuri nenēsā tautu tērpus.
Ir ziņas, ka pavisam nesen viena ASV augsti stāvoša ierēdne ir izpļāpājusies, ka līdzīgi kā krāsainajām revolūcijām arī rusofobijas kurināšanai šajā reģionā esot piešķirta krietna nauda. Tas izskaidro to, kāpēc no savām žurku alām ir pēdējā laikā izlīdušas visādas langas un pārējie atkrieviskotāji. No otras puses ir ļaudis, kuri brīdina, ka LV "iet" cieši pēc Ukrainas scenārija. Minētā info izskaidro arī pēdējā laikā vērojamo tendenci, kad kolonijas "LV" visās nelaimēs apmaksātie zēni vaino krievus, kuri šeit esot visu ietekmējuši visus pēdējos "suverenitātes" gadus. Smile  ... ar ASV pilsoni Kariņu valldības priekšgalā, Vācijas pilsoni Levitu prezidenta krēslā un ... ja ar to nepietiek (skan nepārliecinoši), tad vajadzētu parakņāties atmiņā un atcerēties Asanža (?) nopludināto info apjomu par ASV vēstniecību sarakstēm ar Valsts departamentu. Uz kuru vēstniecību tālaika ģenerālprokurors Maizītis skraidīja uz "pārrunām saistībā ar paretnerus interesējošajām krimināllietām" jeb pārkāpt LV likumus, izpaužot izmeklēšanas noslēpumu? Uz Antonijas ielu, ne? Smile Smile Smile
Oi, Izrādījās, ka uz ASV vēstniecību gan! Un kā šeit visu kontrolējošie krievi tā to pieļāva, nez? Un vēl minēto personāžu paaugstināja amatā par SAB vadītāju!!!??? Oi, kā tādi glupi ļaudis kā krievi, nez, šeit tāāāāādu milzīgu ietekmi ir panākuši?
Nu, muļķiem vēl ne to var iestāstīt, kas arī tiek darīts.
Atbilde
#9
Tev it kā būtu jāsaprot, ka tagad paud greizsirdīgu KF ārlietu ministrijas viedokli, kas cenšas ignorēt ka Latvija nav Krievija, bet ir neatkarīga valsts, turklāt KF ārpolitikas mērķiem naidīga - tas ir tas Ukrainas scenārijs, kur KF pārkāpa "sarkano līniju" - veica iebrukumu neatkarīgā valstī?
Tu to saproti? Tas tak nav tik sarežģīti? Un tā nav Latvijas bet KF problēma, un visu Latvijā dzīvojošo problēma, kas retranslē šo viedokli, kurā Latvijai nav neviena laba varianta. Diemžēl mēs zinām, ka KF nav vairs nekādu robežu pie pastāvošās politiskās vadības, kas cenšas ārzemēs nogalināt krievu pensionārus, kas ir krievu pensionāru problēma kāpēc man bailes atrasties viņiem blakus. Un tā nav nekāda rusofobija, bet KF politiskās vadības radīti apstākļi.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#10
Mani tik tiešām nepamet sajūta, ka, ja kādā publiskā uzstāšanās reizē kāds (Putins, Peskovs vai citi) pateiks, ka debesis ir zilas, atkrieviskotāju bars metīsies pierādīt sev un citiem ,ka tas nemaz tā nav. Smile
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)