Hokeja pasaules čempionāts 2024 A grupā
#1
Vēl 30 dienas – un Latvija skatīsies pasaules čempionātu hokejā

Pasaules čempionāts hokejā no 10. līdz 26. maijam ierībinās tribīnes Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā, savukārt ekskluzīvas spēļu tiešraides, spraigāko momentu atspoguļojumus, kā arī čempionāta analīzi Latvijas Televīzija (LTV) nodrošinās kanālā LTV7 un sabiedrisko mediju portālā LSM.lv.  

A grupa
Kanāda
Somija 
Šveice
Čehija
Dānija
Norvēģija
Austrija
Lielbritānija 


B grupa
ASV
Vācija
Zviedrija
Slovākija
Latvija
Francija
Kazahstāna
Polija

https://www.lsm.lv/raksts/sports/hokejs/...a.a549739/
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#2
Citāts:Pasaules čempionāts Čehijā startēs 10. maijā, bet Latvijas izlase grupas turnīru sāks 11. maijā Ostravā ar spēli pret Poliju. Grupas kārtas turpinājumā būs jāspēlē pret Franciju (12. maijā), Kazahstānu (14. maijā), Vāciju (15. maijā), Zviedriju (18. maijā), Slovākiju (19. maijā) un ASV izlasi (21. maijā).

Citāts:Pirmajā pārbaudes spēlē pret norvēģiem vārtos būs Elvis Merzļikins, un Vītoliņš sagaida, ka uz nākamo spēli sestdien sastāvā, visticamāk, sekos izmaiņas. Atteikšanos no Ivara Punnenova kā potenciāla izlases vārtsarga čempionātā Vītoliņš izskaidroja ar Artūra Irbes un citu valstsvienības treneru skatījumu, ka mazliet stabilāks šķiet pašreizējais vārtsargu trijnieks, kur līdzās Merzļikinam iekļauts Kristers Gudļevskis un Ēriks Vītols.

https://www.lsm.lv/raksts/sports/hokejs/...s.a552762/
Hokeja izlases treneris Vītoliņš: Jautājumi par sastāvu čempionātam paliks vēl pēc braucēju nosaukšanas.

Latvijas valstsvienības kandidātu saraksts:
Vārtsargi
Elvis Merzļikins (Kolumbusas “Blue Jackets”, NHL)
Ēriks Vītols (Keurū “KeuPa”, Somija)
Kristers Gudļevskis (Brēmerhāfenes “Fischtown Pinguins”, Vācija)
Aizsargi
Jānis Jaks (Litvīnovas “Verva”, Čehija)
Kristaps Zīle (Litvīnovas “Verva”, Čehija)
Roberts Mamčičs (“Nove Zamky”, Slovākija)
Arvils Bergmanis (Aļaskas Fērbenksas Universitāte, NCAA)
Markuss Komuls (Truā-Rivjēras “Lions”, Kanāda)
Roberts Kaļķis (“Marseille”, Francija)
Sandis Smons (“La Chaux-de-Fonds”, Šveice)
Ralfs Freibergs (Hradeckrālovas “Mountfield”)
Oskars Cibuļskis (Herningas “Blue Fox”, Dānija)
Kristofers Bindulis (Mihalovces “Dukla”, Slovākija)
Kārlis Čukste (Jēvles “Brynas”, Zviedrija)
Uzbrucēji
Oskars Batņa (Mikeli “Jukurit”, Somija)
Roberts Bukarts (Vītkovices “Ridera”, Čehija)
Filips Buncis (Vestervīkas IK, Zviedrija)
Renārs Krastenbergs (Grācas “99ers”, Austrija)
Haralds Egle (Liptovski Mikulāšas “MHK 32”, Slovākija)
Rihards Marenis (Nībro “Vikings”, Zviedrija)
Oskars Lapinskis (Langnavas “Tigers”, Šveice)
Martins Laviņš (Ņūhempšīras Universitāte, NCAA)
Fēlikss Gavars (Sv. Lorenca Universitāte, NCAA)
Dans Ločmelis (Masačūsetsas Universitāte Emerstā, NCAA)
Andris Džeriņš (Herningas “Blue Fox”, Dānija)
Kaspars Daugaviņš (Mihalovces “Dukla”, Slovākija)
Eduards Tralmaks (Kladno “Rytīrži”, Čehija)
Raivis Ansons (Vilksbāras/Skrentonas “Penguins”, AHL)
Miks Indrašis (Jēvles “Brynas”, Zviedrija)
Mārtiņš Dzierkals (Šellefteo AIK, Zviedrija)
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#3
Pasaules čempionāts Čehijā startēs 10. maijā, bet Latvijas izlase grupas turnīru sāks 11. maijā Ostravā ar spēli pret Poliju. Grupas kārtas turpinājumā būs jāspēlē pret Franciju (12. maijā), Kazahstānu (14. maijā), Vāciju (15. maijā), Zviedriju (18. maijā), Slovākiju (19. maijā) un ASV izlasi (21. maijā). Grupas četras spēcīgākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.
Medaļu ieguvēji pasaules čempionātā kļūs zināmi finālspēlēs Prāgā 26. maijā.
Latvijas valstsvienības hokejisti dalībai pasaules čempionātā
Vārtsargi: Elvis Merzļikins (Kolumbusas "Blue Jackets", NHL), Kristers Gudļevskis (Brēmerhāfenes "Fischtown Pinguins", Vācija), Ēriks Vītols (Keurū "KeuPa", Somija)
Aizsargi: Oskars Cibuļskis (Herningas "Blue Fox", Dānija), Ralfs Freibergs (Hradeckrālovas "Mountfield"), Jānis Jaks, Kristaps Zīle (abi Litvīnovas "Verva", Čehija), Roberts Mamčičs ("Nove Zamky", Slovākija), Kārlis Čukste (Jēvles "Brynas", Zviedrija), Arvils Bergmanis (Aļaskas Fērbenksas Universitāte, NCAA), Markuss Komuls (Truā-Rivjēras "Lions", Kanāda)
Uzbrucēji: Kaspars Daugaviņš (Mihalovces "Dukla", Slovākija), Roberts Bukarts, Rihards Bukarts (abi Vītkovices "Ridera", Čehija), Miks Indrašis (Jēvles "Brynas", Zviedrija), Oskars Batņa (Mikeli "Jukurit", Somija), Rodrigo Ābols (Engelholmas "Rogle", Zviedrija), Haralds Egle (Liptovski Mikulāšas "MHK 32", Slovākija), Mārtiņš Dzierkals (Šellefteo AIK, Zviedrija), Eduards Tralmaks (Kladno "Rytīrži", Čehija), Renārs Krastenbergs (Grācas "99ers", Austrija), Raivis Ansons (Vilksbāras/Skrentonas "Penguins", AHL), Fēlikss Gavars (Sv. Lorenca Universitāte, NCAA), Martins Laviņš (Ņūhempšīras Universitāte, NCAA), Dans Ločmelis (Masačūsetsas Universitāte Emerstā, NCAA)
 https://www.lsm.lv/raksts/sports/hokejs/...u.a553073/
Tā lūk!
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#4
Mūsu prognozes šogad: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1...sp=sharing

un rezultāti šeit: https://docs.google.com/spreadsheets/d/e...FO/pubhtml
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#5
Oriģināli rezultātiem var sekot: https://www.iihf.com/en/events/2024/wm/schedule
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#6
Iemetīšu pāris pārdomas par notiekošo:
  • Prasās secinājums, ka pērnā gada bronzas medaļa tomēr ir pacēlusi augstāk mūsu (droši vien gan hokejistu, gan līdzjutēju) ambīcijas un ekspektācijas - mēs tomēr šobrīd balansējam uz plejofa, nevis uz neizkrišanas robežas. Daļēji gan to droši vien ietekmē arī fakts, ka A grupā politisko peripētiju rezultātā ir kļuvis par diviem konkurentiem mazāk, bet tomēr... iekļūšana plejofā tomēr pirms pēdējās spēles izskatās ja ne gluži pietiekoši cerīga, tad reālistiska gan.
  • Ja par notikumiem uz ledus, tad tomēr daudz kas no tā, kas uz tā notiek, diez ko labi neizskatās. Ir daudz neprecīzu piespēļu, līdz reāli bīstamiem metieniem pa pretinieka vārtiem Latvijas izlase tomēr nonāk retāk nekā gribētos (atšķirībā no vairuma pretinieka komandu), pieklibo disciplīna - vismaz attiecībā uz pilnīgi liekiem un nemotivētiem noraidījumiem. Un ja vēl to saliek kopā ar ne pārāk veiksmīgu vairākumu realizāciju, vai, pareizāk sakot, nerealizāciju... Confused 
  • Vārtsargi kopumā manuprāt izskatās labi. Kaut arī noteikti iepriekšējās spēlēs bija arī tādi goli, kurus varētu uzskatīt par tādiem, kuri paliek uz vārtsarga sirdsapziņas, tomēr es nedomāju, ka vārtsargus nevar vainot par zaudētajām spēlēm un neiegūtajiem punktiem.
  • Ja mazliet parunāt par to, kas man nepatīk, tad tās ir 2 lietas: 1) salīdzinoši netīrā spēle LV spēlētāju izpildījumā, jo īpaši pret Vāciju un Zviedriem, plus tas, ka par to vēl arī uzgavilē TV komentētāji. Var, protams, argumentēt ar to, ka netīrā spēle, ciktāl tā klaji nepārkāpj robežas, gluži vienkārši ir hokeja kā sporta veidla elements, tomēr manuprāt tas nokauj sporta ētiku. Nespēju to atbalstīt vai tam simpatizēt, jo īpaši atceroties tās epizodes, kad citās sacensībās netīra spēle pretinieku izpildījumā tika vērsta pret LV valstvienību. Un 2) komentētāji Big Grin Reāli kaitina daudz kas no tā, ko viņi tur muld. "Labs spēka paņēmiens!" - nu bet kāda no tā ir jēga, ja ripa no tā iegūta netiek un taustāma rezultāta laukumā nav. Tieši tāpat kā "labs metiens!" - un tas tiek pateikts par metienu, kura rezultātā ripa lido garām vārtiem... Bezmaz vai spļaudīties gribas par šādu idiotismu Angry 

Lai vai kā, gaidam pēdējo grupu turnīra spēli, ceram uz uzvaru pamatlaikā un to, ka slovāki pamatlaikā zaudē zviedriem...
Atbilde
#7
Nu es Latvijas karogsizlasei pieietu no statistikas puses, kur + sniegumi ir max 5 spēlētājiem, kas nepadara šo izlasi pārlieku cerīgu. Tā kā sniegums ko viņi rada atbilstošs viņu talantiem.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#8
Slovākijai Freibergs pirmos vārtus iemeta ar elkoni. Cik saprotu, nebūtu jātiek ieskaitītiem.
Atbilde
#9
(2024-05-20 19:55)Zigfrids Raksta: Slovākijai Freibergs pirmos vārtus iemeta ar elkoni. Cik saprotu, nebūtu jātiek ieskaitītiem.

Nu Freibergam bija daudz šai čempionātā piesauktais rikošets. Wink
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#10
(2024-05-20 19:55)Zigfrids Raksta: Slovākijai Freibergs pirmos vārtus iemeta ar elkoni. Cik saprotu, nebūtu jātiek ieskaitītiem.

Apzinātas kustības nebija. Un tā kā tiesneši pat neskatījās atkārtojumu, tad nekādas diskusijas par šo (tai skaitā pat pretinieka komandas trenerim, kuram bija tiesības pieprasīt pārskatīt pārkāpumu, ja tāds viņaprāt būtu bijis) nebija.
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)