Kovidafera
#1
2019. gada koronavīrusa slimība jeb COVID-19 (no angļu: coronavirus disease 2019) ir elpceļu infekcijas slimība, ko izraisa SARS-CoV-2 vīruss. Tā ir radniecīga citai infekcijas slimībai — SARS. COVID-19 sāka izplatīties 2019. gada nogalē Ķīnā, bet 2020. gada janvārī tā sāka izplatīties arī citur pasaulē. Slimībai raksturīgās pazīmes ir drudzis, klepus un apgrūtināta elpošana. Nereti attīstās plaušu karsonis un citas komplikācijas, kas var beigties ar nāvi. 2020. gada 11. martā ANO izsludināja, ka sākusies COVID-19 pandēmija. https://lv.wikipedia.org/wiki/COVID-19

Kas tas īsti bija un ko tas nozīmē mūsu ikdienai?


Citāts: Raimonds1 2024. gada 06. jūnijs, 11:36:20
Kas jums ir ar to COVID?

Nu kovidafērai ir vismaz divi aspekti: ņirgāšanās par medicīnu kā zinātni (aizej tur nezin kur un uztaisi sociālo reklāmas kampaņu), un "helikoptera nauda" sociālās reklāmas kampaņai (izplatīja caur visumā labi pazīstamajiem "sorosa" tīkliem). Par pirmo var tik brīvi runāt, lai nerunātu par otro - jo kā lai tagad Lagardē, lai skatās acīs ekonomiku saprotošiem cilvēkiem, kad inflācija no mērķa 2% uzlēca uz 20% Wink Un vispārēja cilvēka intelektuālo spēju noniecināšana (pseidozinātnes piekritēju fašisms?).
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#2
Pēdējā laikā no trombozēm miruši daudzi 40-50 gadus veci cilvēki. Vai eksperti to saista ar Covid-19?

Linda Tunte
15:44, 5. jūlijs 2024
Veselam
Ārstēšana
Pēdējā laikā dzirdami vairāki stāsti, ka taisaulē devušies vairāki salīdzinoši jauni cilvēki – vecuma grupā līdz 50 gadiem. Sociālais medijs “X” “uzsprāga” – šie cilvēki mirstot no trombozēm, bet šīs trombozes radījis pārslimotais Covid–19 vai vakcīna pret to. Cik šis viedoklis pamatots, interviju lūdzu Veselības ministrijas galvenajam speciālistam sabiedrības veselībā Pēterim Apinim.

Redakcijā no visām pusēm skan jautājumi par to, kāpēc daudz cilvēku, jo īpaši vīriešu, mirst 40–50 gadu vecumā, daudzi no trombiem. Vai tas tā ir normāli, vai vienmēr tā bijis, vai tomēr tās ir Covid–19 sekas? 

Nu man nav tādas statistikas par jaunu cilvēku masveida izmiršanu ar trombiem. Tā ir Latvijas realitāte, ka vīrieši mirst ievērojami agrāk nekā sievietes – vismaz puse pirms pensijas vecuma sasniegšanas, un būtiskie iemesli ir mazkustība, aptaukošanās, hiperholesterinēmija, smēķēšana, alkohola lietošana, neveselīgs uzturs un visam tam sekas – sirds un asinsvadu slimības, vēzis. Protams, Latvijas vēl vīrieši pamanās pārlieku bieži nosisties ar automašīnu, noslīkt vai izdarīt pašnāvību. 

https://www.la.lv/pedeja-laika-no-trombo...r-covid-19
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#3
interviju lūdzu Veselības ministrijas galvenajam speciālistam sabiedrības veselībā Pēterim Apinim.

Pareizi Merķelis par latviešiem rakstīja, un kas pats trakākais, - nekas no tiem laikiem taču nav mainījies. Mierīgi var pirms vēlēšanām kāda strīķe un jurašs "iziet ielās" un stāstīt visiem, cik sērīga esot situācija ar korupciju un ka, "ja jūs ievēlēsiet mūs ..." Un nobalso arī. Nevienam pasulbam pastalniekam pat nerodas jautājums< ko minētās strīķes un juraši gadiem ir darījuši KNAB vadošos amatos?
Te - pilnīgi tas pats. Pirms publicēt šādas ziņas, vajadzētu vispirms padomāt, vai gan "Veselības ministrijas galvenais speciālists" varēja uz uzdoto jautājumu atbildēt ko citu? Smile Smile Smile
Te nu ir paraugs visādu LSM portālu lasīšanas sekām - smadzene ir neskaitāmas reizes piespiesta stāties vardarbīgos dzimumsakaros. Kā teica Preobraženskis, un tas attiecas par 250% uz LSM un citiem LV "medijiem":

https://www.youtube.com/watch?v=LxHdzGDazXg
Atbilde
#4
Par blaknēm no kovidvakcīnas pacientam Latvijā izmaksās 10 tūkstošus eiro

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) pieņēmusi lēmumu izmaksāt 10 000 eiro kompensāciju par gadījumu, kad ar vakcināciju pret Covid-19 pacientam nodarīts kaitējums veselībai, liecina Veselības ministrijas (VM) valdībā iesniegtais rīkojuma projekts. 
ZVA šī gada 17.jūnijā pieņēmusi lēmumu piešķirt kompensāciju 10 000 eiro apmērā par “Spikevax” vakcīnas pret Covid-19 infekciju blakusparādību izraisīto vidēji smagu kaitējumu pacienta veselībai.
Līdzekļus paredzēts piešķirt no gadskārtējā valsts budžeta izpildes procesā pārdalāmā finansējuma.
Lēmumus par kompensāciju piešķiršanu pieņem ZVA. Saskaņā ar Covid-19 infekcijas pārvaldības likumu pieteikums izmaksāt kompensācijas var iesniegt ne vēlāk kā divu gadu laikā no kaitējuma atklāšanas dienas, taču ne vēlāk kā triju gadu laikā no vakcinācijas dienas.
Kompensāciju var pieprasīt tie cilvēki, kuri vakcināciju veikuši Latvijā ar Eiropas Zāļu aģentūrā reģistrētu vakcīnu un veselībai vai dzīvībai nodarītais kaitējums ir tieši saistīts ar vakcīnas izraisītu blakusparādību, kas norādīta zāļu jeb vakcīnu lietošanas instrukcijā, kā rezultātā radušies paliekoši vai ilgstoši veselības traucējumi, kuru dēļ pacienta pašaprūpe un funkcionalitāte nav atjaunojusies vismaz 26 nedēļu laikā.
ZVA ir novērojusi, ka šogad kompensācijas prasījuma iesniegumu skaits samazinās.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)