Dienvidkorejā skumst par pirmo šķietamo robota pašnāvību
#1
Dienvidkorejā skumst par pirmo šķietamo robota pašnāvību 

Šodien, 10:51
Pasaulē
Autori: LSM.lv Ziņu redakcija
Gumi pilsētas dome Dienvidkorejā trešdien paziņoja, ka viņu pirmais administratīvais darbinieks-robots ir gājis bojā pēc tam, kad tīši sevi nometis lejā pa kāpnēm. Vietējie mediji jau ziņojuši, ka tā, iespējams, ir pirmā robota pašnāvība valstī.
Pilsētas padome paziņoja, ka salūzušais robots tika atrasts pēc tam, kad pagājušajā nedēļā acīmredzot bija nokritis no divus metrus augstām kāpnēm.
Pirms nelaimes gadījuma aculiecinieki redzējuši, ka robots riņķoja ap savu asi, it kā konkrētaja vietā kas būtu. Precīzs kritiena iemesls gan vēl nav zināms un izmeklēšana turpinās, ziņu aģentūrai AFP pastāstīja pilsētas domes amatpersona.
"Ir savāktas [robota] atlūzas un uzņēmums analizēs notikušo," sacīja amatpersona, piebilstot, ka robots ikdienā bija palīdzējis ar ikdienas dokumentu piegādi, pilsētas popularizēšanu un piegādājis informāciju vietējiem iedzīvotājiem.

"Viņš pavisam oficiāli bija daļa no pilsētas domes, viens no mums," stāstīja kāda cita amatpersona. "Viņš ļoti cītīgi strādāja."
Arī vietējie mediji šobrīd pievērsušies šim notikumam. "Kāpēc čaklais civilais ierēdnis to izdarīja?", "Vai darbs robotam bija par grūtu?" vēstīja daži no ziņu virsrakstiem.
Robots, kas darbu uzsāka 2023. gada augustā, bija viens no pirmajiem, kas pilsētā tika izmantots šādiem mērķiem.
To izgatavojis Kalifornijas jaunuzņēmums "Bear Robotics", kas nodarbojas ar robotu-apkalpotāju ražošanu. Robots katru dienu strādāja no plkst. 9.00 līdz 18.00, un tam bija sava civildienesta ierēdņa karte.
Citāts:Atšķirībā no citiem robotiem, kas parasti var izmantot tikai vienu stāvu, Gumi pilsētas domes robots varēja izsaukt liftu un pats pārvietoties pa stāviem.
Dienvidkoreja ir viena no aizrautīgākajām robotu izmantotājām pasaulē. Saskaņā ar Starptautiskās Robotikas federācijas datiem šajā valstī ir vislielākais robotu blīvums pasaulē - viens rūpnieciskais robots uz katriem 10 darbiniekiem.
Gumi pilsētas dome pašlaik neplāno pieņemt darbā kādu citu robotu, aģentūrai AFP pavēstīja pilsētas dome.

Šī ir satriecoša ziņa, ka roboti mēdz inficēties ar suicidalām noskaņām. No otras, wtf, kas tas ir? Varbūt vēl izmaksās tuviniekiem pabalstus koa?
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)