Vēlēšanas Lielbritānijā 2024
#1
Stārmera solījums vēlētājiem: "Es atkal iedegšu optimisma uguni" Lielbritānijā
Rakstot Observer, leiboristu līderis sola atjaunot uzticības saikni ar politiku, ja viņa partija uzvarēs ceturtdienas vispārējās vēlēšanās.

Keirs Stārmers sola “iedegt” Lielbritānijas iedzīvotāju optimisma un cerības uguni un atjaunot viņu ticību politiķiem kā valsts ierēdņiem, ja viņi ceturtdienas vispārējās vēlēšanās iznāks pietiekamā skaitā un nobalsos par leiboristu valdību. 
Rakstot tikai Observer un tikai dažas dienas līdz vēlēšanu dienai, leiboristu līderis saka, ka pēc 14 gadiem, kad toriji “kalpo paši sev”, “cieņas saites starp cilvēkiem un politiku” atjaunošana būs priekšnoteikums leiboristu valdības panākumiem. .
Pievēršot nopietnu piezīmi un izvairoties no triumfālisma mājiena, viņš raksta: “Esmu pārliecināts, ka daži cilvēki dotu priekšroku mazāk prātīgam vēstījumam. Taču toriji ir tik pamatīgi izsituši no cilvēkiem cerības, ka sagaidīt optimisma koru būtu tas pats, kas kaisīt sēklas uz akmeņainas zemes.
"Es ticu cerībai un ticu, ka mēs varam to atkal iedvesmot. Priekšnosacījums tam ir parādīt, ka tā ir privilēģija kalpot.
Stārmers uzstāj, ka, ja cilvēki izvēlēsies viņu par savu premjerministru, leiboristi uzsāks "nacionālo misiju", lai radītu labklājību katrā kopienā un labotu sabiedriskos pakalpojumus "ar tūlītēju naudas injekciju" līdztekus "steidzamām reformām".
Vienā no viņa personiskākajām kampaņām viņš saka, ka strādnieku šķiras ģimenes, piemēram, tā, kurā viņš uzauga, uzskatīja par pašsaprotamu domu, ka politika ir kalpošana un ka Lielbritānija viņiem piedāvās cerību uz labāku nākotni.
"Ir grūti apgalvot, ka šī cerība Lielbritānijā šobrīd spilgti deg," viņš saka. "Taču nešaubieties — šonedēļ balsojot par leiboristiem, ir jābalso, lai no jauna iekurtu uguni."
Viņa palīgi teica, ka skaņdarbs ir "ļoti Kērs" un atspoguļo viņa patieso pārliecību, ka ticība valsts dienestam ir jāatjauno kā būtiska valsts atgriešanas procesa sastāvdaļa.
Sestdien, kad visas galvenās partijas visā Apvienotajā Karalistē izcēlās pēdējā nedēļas nogalē pirms vēlēšanu dienas, un pēdējā Opinium aptauja izdevumam Observer liecina , ka leiboristi ir saglabājuši 20 punktu pārsvaru pār konservatīvajiem – tāpat kā pirms nedēļas. pietiekami, lai nodrošinātu lielu apakšpalātas vairākumu, ja to atkārtos ceturtdien.
Darbaspēki ir uz 40% (nemainīgi salīdzinājumā ar nedēļu iepriekš), bet konservatīvie ir uz 20% (arī nemainīgi). Apvienotās Karalistes reformu grupa ir palielinājusies par 1 punktu par 17%, liberāldemokrāti — par 1 punktu par 13%, bet Zaļie – par 3 punktiem pret 6%.
Leiboristu nacionālās kampaņas koordinators Pets Makfedens brīdināja par pārdrošības sajūtu partiju atbalstītāju vidū, sakot, ka miljoniem cilvēku nav izlēmuši vai varētu tos mainīt. "Tāpēc mēs saglabāsim savu disciplīnu līdz ceturtdienas pulksten 22. Pārmaiņas notiks tikai tad, ja cilvēki balsos par leiboristiem.
Kampaņas gaitā konservatīvie deputāti sacīja, ka ierosinājumi, ka partija cieš no “izjukšanas”, kas atstātu tai mazāk nekā 100 deputātu vietas, ir pārspīlēti. "Tas nav tik slikti, kā liecina aptaujas," sacīja kāds vecākais Torijs. "Es tiešām nedomāju, ka mēs atrodamies teritorijā, kurā ir mazāk par 100 vietām."
Taču viens ievērojamais sarkanais mūris Torijs, kurš cerēja noturēties savā vietā, sacīja, ka baidās no sakāves, jo partiju "pilnīgi nogalina Reforma".
Vecāki partiju avoti norādīja, ka torijiem bija paredzēts dubultot brīdinājumus par leiboristu “supervairākumu” . Daži teica, ka vēlētāji tiks brīdināti par to, ka Starmers varētu būt pie varas gadu desmitiem, ja viņi noraidīs konservatīvos to drošākajās vietās.
"Ir liela atšķirība starp leiboristu vairākumu, kas ir pilnīgi neatskaitāms," sacīja kāds vecākais avots. "Iespējams, ka jums tas nebūs piecus gadus. Jums tas būs 10, 15, 20 gadus.
Daudzi torijs saista savas cerības uz milzīgajām atšķirībām vietu skaitā, ko viņiem tiek prognozēts. Nesenās vēlēšanu apgabalu aptauju radītās atšķirības ir krietni vairāk nekā 100 konservatīvo vietu.
Tomēr partijas vadošie darbinieki jau raizējas par sakāves sekām. Daži no viņiem, kas ir tuvu Riši Sunakam, vēlas, lai viņš paliktu partijas vadītājs, ja viņš zaudētu.
Viņi norāda uz piemēru, ko rādīja Maikls Hovards, kurš pēc sakāves palika, lai uzraudzītu līdera sacensības, kurās tika uzstādīts Deivids Kamerons.
"Rishi vajadzētu palikt darbā vismaz sešus mēnešus," sacīja vecākais ministrs. "Viņš to ienīdīs. Es domāju, ka viņš to nevarēs izturēt. Bet es domāju, ka viņš patiesībā būs ļoti labs opozīcijā, jo viņš ir tik tiesu medicīnas eksperts.
“Steidzies piedalīties 1997. gada vadības vēlēšanās būtu šausmīgi. Man par to ir nopietnas bažas. Ceru, ka viņam pietiks spēka palikt. Viņš zinās, ko izdarīja Maikls Hovards, un varbūt par to padomās.
Mītiņā sestdienas vakarā Stārmers mēģināja mazināt šaubīgo vēlētāju bažas, sakot, ka vēlas "dziedēt pēdējo gadu brūces", solot "satuvināt mūsu valsti, atgriezt politiku un sākt veidot jaunu Lielbritāniju. ”.
Mītiņā Londonā leiboristi atklāja slavenību atbalstītājus, tostarp seru Eltonu Džonu, aktierus Kitu Hāringtonu un Džeimsu Nortonu, dziedātāju Beverliju Naitu un komiķus Džeisonu Menfordu un Bilu Beiliju. Kampaņā iepriekš sestdien Alderšotā, Starmers atkal brīdināja nesolīt pārāk daudz, kad novērotājs jautāja par viņa pieeju “drošība pirmajā vietā” kampaņas laikā.
“Es domāju, ka mēs piedāvājam cerību – mēs piedāvājam reālistisku cerību… Es nedomāju, ka vēlētāji vēlas kaut kādu fantastisku cerību, kas, viņuprāt, netiks īstenota. Viņi vēlas parasto cerību, ko esmu nēsājis sev līdzi visu savu dzīvi, lai izdzīvotu viņu ģimenei, kopienai un savai valstij.
Savā rakstā Observer Starmer arī skaidri norāda, ka leiboristu valdība nespēs nekavējoties sniegt rezultātus. “Tas ir liels darāmo darbu saraksts – nav šaubu. Un, ja mums šonedēļ veiksies, mums tas būtu jādara pasaulē, kas ir nestabilāka, nekā tas ir bijis daudzus gadus.
Viņš piebilst: “Tāpēc jau esam sākuši nepieciešamo smago darbu, tāpēc esam gatavi. Neesot pašapmierināts, bet, ja ceturtdien tiksim galā, piektdien mēs speram savus pirmos soļus.

Vēlēšanas tālās zemēs vienmēr ir interesantas, īpaši man, kurš jau savus 10 gadus gaidīja Darba partiju pie varas, bet tagad kaut kā vairs nav nekāda sajūsma Wink
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#2
Komentārā Latvijas Radio Saseksas Universitātes emeritētais profesors Pols Vaitlijs skaidroja, kas ir svarīgākie jautājumi britu vēlētājiem. Viņš  minēja trīs:
"Pirmais, un tas nav pārsteigums, ir dzīves dārdzības krīze, inflācija un ekonomikas stāvoklis. Tas vienmēr ir svarīgs jautājums. Bet tas ir īpaši svarīgs, ņemot vērā neseno inflāciju. Otrs ir saistīts ar Nacionālo veselības dienestu. Tas ļoti cieš no resursu trūkuma, un līdz ar to daudzi gaida aprūpi slimnīcās un tamlīdzīgi. Liels gaidīšanas saraksts, un tā ir sāpīga problēma daudziem. Un, protams, trešais ir imigrācija. Bažas par lielo pieaugumu neto migrācijā – kad valstī ierodas vairāk cilvēku, nekā to pamet.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#3
Neskatoties uz to ka absolūti Lielbritānijas Darba partija ieguva mazāk balsu nekā iepriekšējās vēlēšanas, relatīvi viņi ieguva vairākumu vēlēšanās https://www.bbc.com/news/articles/c4nglegege1o un karaļa pirmā ministra jeb premjerministra krēslu, ko ieņems LDP priekšsēdētājs Kīrs Stārmers. 

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/arzemes/...u.a560409/

Lielbritānijas parlamenta vēlēšanās ceturtdien pārliecinošu uzvaru izcīnījusi līdz šim opozīcijā esošā Leiboristu partija, tādējādi pieliekot punktu 14 gadus ilgajai Konservatīvās partijas valdīšanai. Oficiālie rezultāti rāda, ka leiboristi ieguvuši absolūto vairākumu jeb ap 412 no 650 deputātu vietām Lielbritānijas parlamenta apakšpalātā.
Līdzšinējā premjera Riši Sunaka vadītie konservatīvie ieguvuši tikai apmēram 120 vietas, kas viņiem ir sliktākais rezultāts partijas vēsturē.
Trešajā vietā ierindojušies liberāldemokrāti ar aptuveni 70 vietām.
Leiboristi saņēma aptuveni trešdaļu balsu (33,8%), kas ir tikai nedaudz vairāk kā iepriekšējās britu parlamenta vēlēšanās 2019. gadā (toreiz viņiem bija 32,1%), taču smagu sakāvi cietusi valdošā Konservatīvā partija, kuras saņemto balsu īpatsvars krities no 43,6% pagājušoreiz līdz 23,7% tagad.
Lielbritānijas vēlēšanu sistēmā priekšrocības ir lielākām partijām, un citiem spēkiem šoreiz nācies samierināties ar krietni mazāku mandātu skaitu.
Pirms vēlēšanām labi panākumi tika prognozēti eiroskeptiķa Naidžela Farāža vadītajai partijai "Reform UK", bet provizoriskie rezultāti rāda, ka tā ieguvusi tikai četrus mandātus. Toties pirmoreiz Lielbritānijas parlamentā ievēlēts pats Farāžs, kurš pirms tam vairākus sasaukumus bijis Eiropas Parlamenta deputāts.
Skotu nacionālistu partijai (SNP) būs 9 mandāti, bet britu zaļie tikušie pie četriem mandātiem.
SNP var pieskaitīt vēlēšanu zaudētājiem, jo Skotijā viņi daudzos vēlēšanu apgabalos zaudējuši leiboristiem.
Procentu izteiksmē leiboristi ieguvuši 33,8% balsu, Konservatīvā partija saņēma 23,7% balsu (2019. gadā viņiem bija 43,6%), trešo lielāko balsu skaitu (14,3%), bet tikai četrus mandātus ieguva "Reform UK", liberāldemokrātiem ir 12,2% balsu, bet zaļie saņēmuši 6,8% balsu.
Citāts:
Šāds vēlēšanu iznākums nozīmē, ka nākamo Lielbritānijas valdību veidos leiboristi un premjerministra amatu ieņems viņu līderis Kīrs Stārmers.
"Mēs to paveicām. Jūs par to iestājāties. Jūs par to cīnījāties, jūs par to balsojāt, un tagad tas ir noticis. Pārmaiņas sākas tagad. Mūsu uzdevums ir nekas vairāk kā atjaunot idejas, kas satur šo valsti kopā," savā uzvaras runā teica Stārmers.
"Mums jāatgriež politika pie kalpošanas sabiedrībai. Jāparāda, ka politika var kalpot kā labā spēks. Šis ir lielais politikas izaicinājums šajā laikmetā. Cīņa par uzticību ir kauja, kas nosaka mūsu laikmetu."

Un viens no pirmajiem darbiem ir:

Defence secretary announces new military aid package for Ukraine
Dan Sabbagh is the Guardian’s defence and security editor

New defence secretary John Healey announced a fresh British military aid package for Ukraine on Sunday as he visited the southern port city of Odesa and met with his counterpart Rustem Umerov (see earlier post at 17.02).
The move is designed to reassure Ukraine and demonstrate to Moscow that UK military backing remains unchanged after last week’s change of government and ahead of this week’s Nato summit, where additional military help for Kyiv will be discussed.
Healey said “the UK is united for Ukraine” and the Labour minister promised to “reinvigorate Britain’s support by stepping up supplies of vital military aid”as part of an effort to help resist Russian aggression “for as long as it takes’’.
Britain will supply a quarter of a million large, 50 calibre rounds of ammunition, 10 of its AS-90 artillery guns, which have a theoretical range of up to 25km, and 90 Brimstone ground-attack, anti-tank missiles from its own stocks.
The Ministry of Defence said that Healey had immediately asked for extra support to be provided to Ukraine which was “readily available” and meets their “needs for the battlefield” as the war continues its third year.
Umerov said, on his Telegram channel, that he “highly appreciated” Healey’s visit given it was his second working day in the job and his first trip abroad.

Aizsardzības ministrs paziņo par jaunu militārās palīdzības paketi Ukrainai
Dens Sabags ir The Guardian aizsardzības un drošības redaktors

Jaunais aizsardzības ministrs Džons Hīlijs svētdien paziņoja par jaunu Lielbritānijas militārās palīdzības paketi Ukrainai, apmeklējot dienvidu ostas pilsētu Odesu un tiekoties ar savu kolēģi Rustemu Umerovu (skatīt iepriekšējo ziņu plkst. 17.02).
Šis solis ir paredzēts, lai pārliecinātu Ukrainu un parādītu Maskavai, ka Apvienotās Karalistes militārais atbalsts paliek nemainīgs pēc pagājušajā nedēļā notikušās valdības maiņas un pirms šīs nedēļas NATO samita, kurā tiks apspriesta papildu militārā palīdzība Kijevai.
Hīlijs sacīja, ka "Apvienotā Karaliste ir vienota Ukrainai", un Darba ministrs solīja "atjaunot Lielbritānijas atbalstu, pastiprinot vitāli svarīgas militārās palīdzības piegādes" kā daļu no centieniem palīdzēt pretoties Krievijas agresijai "tik ilgi, cik tas nepieciešams".
Lielbritānija no saviem krājumiem piegādās ceturtdaļmiljonu lielu, 50 kalibra patronu, 10 savus AS-90 artilērijas lielgabalus, kuru teorētiskais darbības rādiuss ir līdz 25 km, un 90 Brimstone zemes uzbrukuma prettanku raķetes. .
Aizsardzības ministrija paziņoja, ka Hīlijs nekavējoties lūdzis sniegt Ukrainai papildu atbalstu, kas ir "viegli pieejams" un atbilst viņu "vajadzībām kaujas laukā", jo karš turpinās trešo gadu.
Umerovs savā Telegram kanālā sacīja, ka "ļoti novērtē" Hīlijas vizīti, jo tā bija viņa otrā darba diena šajā darbā un pirmais ārzemju brauciens.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#4
Keir Starmer on collision course with unions over public sector pay
PM tells unions to prepare for disappointment despite warnings of a crisis in staffing and recruitment
Peter Walker, Pippa Crerar and Rowena Mason
Thu 11 Jul 2024 23.30 CEST
Last modified on Fri 12 Jul 2024 03.31 CEST

Keir Starmer is on a collision course with unions after playing down the chance of real-terms pay increases for public sector staff in negotiations, prompting widespread warnings of a crisis in recruitment and staffing.

While Downing Street is not ruling out some above-inflation settlements, as could happen for junior doctors, Starmer warned unions to be prepared for disappointment ahead of the imminent findings of a series of pay review bodies.
https://www.theguardian.com/society/arti...sector-pay
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)