Žurnāls Dēkla
#1
Žurnāls Dēkla

Žurnāls Dēkla
10. Februāris ·
Iespēja iesūtīt savus fantāzijas un fantastikas žanru tekstus un mākslu!
Maģistra darba izstrādes procesā top makets interneta un drukātās formas fantāzijas un fantastikas literatūras un mākslas žurnālam. Kamēr šis raksts ir šeit redzams, viss vēl ir izstrādes procesā!
Vai ir apnicis lasīt stāstus par prinčiem ar angliskiem vārdiem un pūķiem, kuri nekad neatceļo uz Laimas un Ūsiņa zemi? Apnicis lasīt tieši tulkotus terminus, kas zaudē jēgu latviešu valodā? Apnicis lasīt par svešu tautu ticējumiem fantastiskās pasaulēs? Vai ir apnicis pakāpeniski zaudēt jēgu gadskārtām, tradīcijām, ticējumiem un tautasdziesmām? Pacelsim latiņu un parādīsim, ka latviska fantāzijas un fantastikas literatūra un māksla ir!
Latviešu kultūrtelpa ir gana ilgi klanījusies svešu mitoloģiju priekšā, laiks restaurēt un pilnveidot mūsējo. Kā būtu bijis tad, ja mēs būtu pierakstījuši un dokumentējuši savus dievus dziesmās kā senie grieķi? Mēs būtu pierakstījuši, kā Saule, Laima, Pērkons, Jumis, Dēkla un citi veidoja jaunus tēlus un radības, kādos piedzīvojumos nonāca un kā dzīvoja starp cilvēkiem pirms tika patriekti, pirms radās Lāčplēsis. Kāda būs nākotne, ja mēs to pierakstīsim? Saule mūsu solāros, nē, saules paneļus sildīs, Pērkons uzlādēs telefonu, un Jumis laboratorijā strādās pie ĢMO. Kādas dievības un radības vēl slēpjas un gaida tikt atklātas Latvijas mežos, purvos, ezeros un upēs? Varbūt mēs varam tos pievienot žurnāla "Dēkla" bestiārijā – radību enciklopēdijā? Kādas pasaules varam uzburt, atklāt un izveidot, iedvesmojoties no mūsu valodas un tās mantojuma? Kādu fantastisku nākotni mēs gribētu vai tieši negribētu piedzīvot mūsu kultūrā? Kādas šausmas patiesībā ir apraktas pagātnē, kuras mūsu senči nepierakstīja?
Ja nerakstīsim un neradīsim jaunus mītus un to interpretācijas, tad nekad neuzzināsim atbildes uz šiem jautājumiem. Tāpēc jāraksta, jāveido un jāsūta uz e-pastu: zurnalsdekla@gmail.com !
Ierosmei iesakām darbos iekļaut šādas kategorijas:
• Latvija/Baltija vai oriģināla laiktelpa;
• maz svešu terminu izdomātu parādību raksturošanai; personvārdi un īpašvārdi nav anglocentriski, ja tam nav simboliska nozīme;
• izmantoti oriģināli vai latviešu mitoloģijā sastopami tēli/radības/dievi/personāži.
Ieteicamās tehniskās prasības iesniedzamajiem darbiem:
• iepriekš nepublicēts teksts;
• vidējais rakstu apjoms no 6000 līdz 10000 rakstzīmēm (ieskaitot tukšumzīmes);
• dzejas publikācija – 2 līdz 10 dzejoļu kopa;
• mākslas darbu attēlu formāts ir PNG, JPG, GIF.
Digitāliem mākslas darbiem lūdzam pievienot pierādījumu, ka tie nav pilnībā datorģenerēti ar mākslīgā intelekta palīdzību (pievienot attiecīgās programmas datni vai ekrānuzņēmumus ar darba veidošanas procesu).
Lai iesniegtu darbus (sūtot uz e-pastu zurnalsdekla@gmail.com), pievieno savu vārdu vai pseidonīmu, darba nosaukumu un, ja nepieciešams, žanru un apakšžanru.
Literatūras un mākslas veidi, kurus lūkojam visvairāk:
īsā proza, oriģināli stāsti, lugas un scenāriji, dzeja un dziesmas, esejas un recenzijas, izdomātu oriģinālu tēlu un radību apraksti;
digitālā māksla, fotogrāfijas, digitalizēti zīmējumi un attēli ar rokdarbiem.
Te saraksts ar (dažiem!) apakšžanriem, kurus vari pārstāvēt:
tvaikpanks (steampunk); distopija jeb antiutopija; kiberpanks (cyberpunk); saulpanks (solarpunk); urbānā fantāzija; pārdabiskā fantastika; supervaroņu fantastika/fantāzija; alternatīvā vēsture; augstā (episkā) fantāzija; tumšā fantāzija; pasakas; fabulas; šausmas; paralēlās pasaules; maģiskais reālisms.

https://bsky.app/profile/zurnals-dekla.bsky.social
https://www.facebook.com/profile.php?id=61572916926703
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)