404 valsts
#21
(2023-09-04 18:56)hobbit_lv Raksta:
Citāts:Nu principa tu tad atkārto Eināra Repšes politisko viedokli, ka bijušies padomju monstri tagad uztaisīs ideālu Latviju.
Nu te ir vairāki momenti:
1. Ne obligāti ideālu. Valstij nav jābūt ideālai (ok, ideālā gadījumā būtu jābūt, bet būsim reāli, ideāla valsts ir apmēram tas pats, kas ideālā gāze, kas praksē neeksistē), tās tiešām būs "iracionālas ekspektācijas" Big Grin Kaut vai tāpēc, ka nekad nevarēs izpatikt visiem un vienmēr būs kāds neapmierinātais. Kas būtu valsts (un pie varas esošo) galvenais uzdevums - lai šādu neapmierināto būtu pēc iespējas mazāk (un nē, ar to, lai viņu būtu mazāk, mēs nesaprotam neapmierināto aizsūtīšanu prom, pāraudzināšanu, nogalināšanu vai iebiedēšanu).

Jā, Latvijai nav nedz intelektuālā, nedz materiālā, nedz humānā kapitāla, lai "naivi no valsts sagaidītu tiesiskumu un likumu ievērošanu" - tik vienkārši Smile Un mēs retoriski varam tikai pastrīdēties, vai šiem resursi kļūst vairāk vai mazāk - tā sakot, vai laiks ir Latvijas valsts labā, vai pret to?

(2023-09-04 18:56)hobbit_lv Raksta: 2. Kāpēc "bijušie padomju monstri"? Ok, ja 90. gados un varbūt 2000. gadu pašā sākumā tā vēl varēja būt štelle, tad tagad? Ar Rietumos dzimušo Krišjāni un Rietumos augušo Egilu - oi, pardon, viņi jau ir history, bet tas nemaina lietas būtību. Rinkijam ar piesiesi "padomju monstrozitāti", vai Evikai Siliņai, kurai uz PSRS izbeigšanās brīdi bija gadi 16 un kura tādēļ vien nekāds "padomju monstrs" nevar būt tīri vai principā?
Citāts:Un rezultāts ir, ka šie postpadomju pilsoņi dusmojas uz valsti un saukājas 404
Atklāšu noslēpumu, ar valsti neapmierināti pilsoņi mēdz būt visās valstīs, arī tajās, kur padomju iekārta nav stāvējusi pat tuvumā.
Tev ir pavisam maldīgs uzskats, ka "padomju monstrus" sagatavoja "komjaunatnes nometnēs" aiz dzeloņu žoga Wink Un par neopadomju monstriem, kas tiek audzināti jau nosacīti neatkarīgās Latvijas valstī nemaz nerunāsim Smile Un vēsturiski, vislielākais šoks, bija kā tik kulturāla valsts kā Vācija tika pie saviem nacistiem, vai pirmajā pasaules karā uzvarējusi Itālija pie dučes. Un Latvijas gadījumā, tas ka šeit ir vēsturiski padomju mantojuma sakropļoti cilvēki, drīzāk kā attaisnojums, ka šeit nevajag veikt "tīrīšanu" no iedzīvotajiem, bet vajag ļaut sabiedrībai atlabt un neiegrimt atriebīgā nostaļģijā, kā tas ir noticis krievijā.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#22
Citāts:Jā, Latvijai nav nedz intelektuālā, nedz materiālā, nedz humānā kapitāla, lai "naivi no valsts sagaidītu tiesiskumu un likumu ievērošanu" - tik vienkārši
Paga, davai tomēr formulēsim precīzi, kas te īsti ir domāts?
1. "Nav resursu ievērot likumu"? Tas ir kā? Manuprāt, likumu ievērošanai resursi nav vajadzīgi (ok, mēs varam atrast pāris robežgadījumu, kad ir, bet tie ir izņēmumi, kas apstiprina likumsakarību), cilvēks vai nu ievēro likumus (vienalga kādu iemeslu dēļ), vai arī nē, bet tas principā ir voluntārs lēmums un vērtības, nevis resursu trūkums.
2. "Nav resursu SAGAIDĪT likumu ievērošanu" manuprāt ir vēl bezjēdzīgāks vārdu savirknējums. Tas nozīmē, ka cilvēkiem vnk ir pofig, vai kāds (ar valsti priekšgalā) ievēro likumus vai nē? Nē nu ok, es varu iedomāties šādu situāciju, kad cilvēkus ir tik ļoti nomākušas ikdienas rūpes, ka viņiem vienkārši vairs nepietiek spēka un enerģijas vēl sekot līdzi arī tam, lai valsts veiktu savus pienākumus pareizi (t.i., kontrolēt tautas kalpu darba kvalitāti). Bet es neesmu drošs, ka Tu domāji tieši šo.

Un vēl jo vairāk, es neredzu, kā viens vai otrs izrietētu tieši un tikai un vienīgi no padomju mantojuma.
Citāts:Un par neopadomju monstriem, kas tiek audzināti jau nosacīti neatkarīgās Latvijas valstī nemaz nerunāsim
Kāpēc nerunāsim?
Citāts:Un vēsturiski, vislielākais šoks, bija kā tik kulturāla valsts kā Vācija tika pie saviem nacistiem, vai pirmajā pasaules karā uzvarējusi Itālija pie dučes.
Nu es diemžēl tik labi nepārzinu ne Vācijas, ne Itālijas 20. gs. pirmās puses vēsturi tik labi, lai šeit sniegtu kompetentu komentāru.
Citāts:Un Latvijas gadījumā, tas ka šeit ir vēsturiski padomju mantojuma sakropļoti cilvēki, drīzāk kā attaisnojums, ka šeit nevajag veikt "tīrīšanu" no iedzīvotajiem, bet vajag ļaut sabiedrībai atlabt un neiegrimt atriebīgā nostaļģijā, kā tas ir noticis krievijā.
Es pilnīgi piekrītu, ka ir viegli pateikt, ko nevajag darīt, un ka ir viegli nedarīt neko - cerībā, ka lietas ar laiku pašsakārtosies (un reizēm viņas tiešām pārsteidzošā kārtā to izdara Big Grin). Grūti ir pateikt, ko vajag darīt, un vēl grūtāk - to arī izdarīt, turklāt procesā neko nesačakarējot...
Atbilde
#23
(2023-09-05 23:19)hobbit_lv Raksta:
Citāts:Jā, Latvijai nav nedz intelektuālā, nedz materiālā, nedz humānā kapitāla, lai "naivi no valsts sagaidītu tiesiskumu un likumu ievērošanu" - tik vienkārši
Paga, davai tomēr formulēsim precīzi, kas te īsti ir domāts?
1. "Nav resursu ievērot likumu"? Tas ir kā? Manuprāt, likumu ievērošanai resursi nav vajadzīgi (ok, mēs varam atrast pāris robežgadījumu, kad ir, bet tie ir izņēmumi, kas apstiprina likumsakarību), cilvēks vai nu ievēro likumus (vienalga kādu iemeslu dēļ), vai arī nē, bet tas principā ir voluntārs lēmums un vērtības, nevis resursu trūkums.
2. "Nav resursu SAGAIDĪT likumu ievērošanu" manuprāt ir vēl bezjēdzīgāks vārdu savirknējums. Tas nozīmē, ka cilvēkiem vnk ir pofig, vai kāds (ar valsti priekšgalā) ievēro likumus vai nē? Nē nu ok, es varu iedomāties šādu situāciju, kad cilvēkus ir tik ļoti nomākušas ikdienas rūpes, ka viņiem vienkārši vairs nepietiek spēka un enerģijas vēl sekot līdzi arī tam, lai valsts veiktu savus pienākumus pareizi (t.i., kontrolēt tautas kalpu darba kvalitāti). Bet es neesmu drošs, ka Tu domāji tieši šo.

Oki, doki, tu esi sašutis, ka 13 Saeima 2x reizes publiski un atklāti pārkāpa pati savus pieņemtos likumus. Un ko tu, "postpadomju grēks" darīji, lai paustu savu protestu pret likuma pārkāpšanu? Nu likumdošanas robežās, Tev bija iespēja nobalsot par likumdevēju, kas apsolītu ievērot likumu, un iesniegt prasību satversmes tiesā. Nu par pēdējo, tu jau zini, ka Saeima nepilda arī Satversmes tiesas spriedumus. Un ko tu, kā "postpadomju grēks" tagad grasies iesākt? Huh
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#24
Citāts:Oki, doki, tu esi sašutis, ka 13 Saeima 2x reizes publiski un atklāti pārkāpa pati savus pieņemtos likumus
Viņa tā izdarīja, ja? Nu ok, ja tā, tad nevaru teikt, ka mani tas iepriecina, bet nu teikt, ka esmu sašutis, arī nebūs īsti tiesa.
Citāts:Un ko tu, "postpadomju grēks" darīji, lai paustu savu protestu pret likuma pārkāpšanu? Nu likumdošanas robežās, Tev bija iespēja nobalsot par likumdevēju, kas apsolītu ievērot likumu, un iesniegt prasību satversmes tiesā. Nu par pēdējo, tu jau zini, ka Saeima nepilda arī Satversmes tiesas spriedumus. Un ko tu, kā "postpadomju grēks" tagad grasies iesākt?
Es nedarīju pilnīgi neko. Jo:
1. Es nesekoju līdzi LV politikai TIK rūpīgi, lai būtu piefiksējis šo faktu;
2. Ja fakts arī bija, tad es biju par slinku, lai par viņu jelkā reaģētu, kaut vai sašutuma formā. Un atzīstu, ka tā ir konkrēti mana personīgā problēma (viena no daudzām).
3. Un, kā Tu saproti, no tā izriet, ka neko iesākt es negrasos. "Dari, kas jādara, un lai notiek, kam jānotiek."
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)