Palestīnas okupācija
#21
Citāts:Zeļenskis ir paziņojis ka Krievijas federācija ir palīdzējusi Hamās veikt šo terora aktu.
Aha, un Irāna arī. Ar to vispār cirks, oficiālie avoti Izraēlā apgalvo, ka viņiem nav drošu pierādījumu, tikai aizdomas, bet Izraēlas vēstniece Latvijā jau pasniedz to kā notikušu faktu (LSM ir ziņa).

Lai vai kā, Krievijai jezga Izraēlā principā ir izdevīga, jo novērš "civilizētās pasaules" uzmanību no Ukrainas. Nav arī izslēgts, ka Krievija būtu HAMAS palīdzējusi. Kaut gan, diez vai Gazas sektorā varētu kaut ko ievest caur Izraēlas sauszemi, un cilvēki runā, ka Gazas sektora jūras piekrasti arī ebreji pieskatot visai pamatīgi. Tā ka hvz.

Un kas attiecas uz Irānas iesaisti palīdzību, ir neliels sīkums. HAMAS vroģe esot vēsturiski Brāļu Musulmaņu (sunnītu) atzars, kamēr Irāna, kā zināms, ir šiītisma flagmanis pasaulē. Ir vispārzināms, ka Irānai ir ciešas saites ar kustību Hezbollah, bet HAMAS galvenais sponsors un atbalstītājs esot Katara.

Un vēl jāpiebilst, ka ir tomēr visnotaļ aizdomīgi, ka pirmais uzbrukums nāca tik ļoti kā pārsteigums. Tie tūkstoši raķešu bija kaut kā jāsaorganizē un jāsagādā, tāpat kā tūkstošiem cilvēku, kas viņas palaistu. Nevar būt, ka Izraēlas izlūkdienests par to pilnīgi neko nezināja. Da ij tāpat tie paraplānisti nez vai uzradās tukšā vietā, arī viņiem bija jātrenējas. Un tās militārās bāzes, kuras ieņēma konflikta pašā sākumā? Arī tur visi gulēja un neviens nebija gatavs? Kaut kā aizdomīgi tas viss.
Citāts:un tehniski patīkamā daļa
Pirmkārt, kas tur tieši ir patīkams? Otrkārt, friendly fire gadās praktiski visos militārajos konfliktos. Treškārt, ar to tieši šis nenozīmīgais fakts pēkšņi ir izrādījies tik svarīgs?
Atbilde
#22
Citāts:2h ago  (19:20 GMT)
Former ICC lawyer says US, Israel do not live up to claim they respect international law
Former International Criminal Court lawyer Geoffrey Nice has responded to Biden’s claim that the US and Israel stand apart from Palestinian fighters in their adherence to international rules and laws.
“President Biden and Israel could do a great deal for the rule of law If they joined up to the International Criminal Court and allowed that court to investigate the legality of both of the occupation to date … and submit peacefully to legal adjudication of what they’re doing,” Nice told Al Jazeera.
“It’s an unhappy reality that Israel is more or less immune from the jurisdiction of the International Criminal Court, and that America will save it if there’s any attempt to refer it there by the [UN] Security Council, and that America itself is not a member of that court,” he said.
Nice added that while the Hamas attack on Saturday was “pretty obviously unlawful”, Israel’s bombardment of Gaza was at the very least “problematic” under international law. Meanwhile, Israel’s announced siege of Gaza brings with it the inevitable risk of starvation, which is “now recognised without any doubt as an international crime”, he said.


Tā sakot, lai nestresotu par tiesikumu šajā karā. Izraēla ar savu aparteīdu šķauda visam virsū.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#23
Beidzot kāda adekvāta ziņa no LSM:
Citāts:ANO: «Hamas» un Izraēlas karā abas puses pastrādājušas kara noziegumus
https://www.lsm.lv/raksts/zinas/arzemes/...s.a527299/

Citāts: iepriekš Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu aicināja Gazas iedzīvotājus doties prom, jo Izraēla bez žēlastības atbildēs uz "Hamas" uzbrukumu.
Doties prom uz kurieni? Gazas sektors pēc teritorijas ir tikai mazliet lielāks par Rīgas pilsētu, bet tajā dzīvo 2 miljoni cilvēku. Robežas - gan Izraēlas, gan Ēģiptes virzienā, gan uz jūru - ir slēgtas, līdz ar to Gazas iedzīvotāji nekur prom no Gazas īsti netiek. Kur lai viņi dodas?
Atbilde
#24
Citāts:Viņi var uzskatīt, ko vien viņi vēlas, bet tas nemaina to, ko par kombatantiem un nekombatantiem saka Hāgas un Ženēvas konvencijas. Attiecīgi, močīt nekombatantus (lasi - civilitstus) ir kara noziegums un pusi, kura ko tādu darīs sistemātiski, uzskatīs par kara noziedzniekiem vai teroristiem, jebkurā gadījumā, ārpus likuma esošām personām. Un līdz ar to minētajai pusei būs zināmas problēmas dabūt savā pusē oficiālu diplomātisko atbalstu.

Un tīri no sadzīves viedokļa - civilists, pat ja viņš ir ievācies savā dzīves vietā okupācijas rezultātā, par to īsti atbildīgs nav.
1. Zinot ANO bezzobainību gadu desmitiem ikreizi, kad ir aktualizējies jautājums par notiekošo okupētajās un vēl neokupētajās teritorijās, pieņemu, ka palestīniesiem ir pie augšstilba viss, ko ANO jampampiņi un citi līdzīgie runā vai runās par to, ko Tu esi šeit sarakstījis. Pelnīti un pamatoti. ANO vai dāmu-tamborētāju intelektuālo diskusiju biedrības klubs, - jēga no abiem vienlīdz niecīga šajos jautājumos.
2. Tavs pēdējais apgalvojums, kautrējos vaicāt, uz LV krieviem arī attiecas? Vai tas tomēr ir citādi? Smile

P.s. Pēc žīdu aizsardzības ministra publiskajiem izteikumiem un civiliedzīvotāju bombardēšanas paliek tikai divi varianti. Nē, trīs. Vai nu:
1. Reakcija no "Pasaules progresīvās sabiedrības" puses, sadodot žīdiem pa purnu.
vai
2. Ja kāds pēc šī man kaut ko mēginās iestāstīt par kaut kādiem "starptautiskajiem likumiem", "rietumu cilvēktiesībām" un citu šļuru, labākajā gadījumā es par viņu publiski un atklāti ņirgāšos. Sliktākajā vnk iespļaušu divkosīgajā purnā.

... šie bija 2 varianti, kuri būtu derīgi manā gadījumā. Trešais - pārējiem, jo man tas neder nekādā gadījumā
3. Neredzēt, nedzirdēt, nesaprast, palikt tādiem tūdaliņiem, kuri ir gatavi jebkuros apstākļos bučot baronlielskunga zābakus, jo viņš taču ir baronlielskungs, un baronlielskungam bauru kritisks viedoklis var arī neiepatikties.
Atbilde
#25
"Kāpēc bombardēt skolas?" Izraēlas uzbrukumu laikā Gazas joslas ģimenēm nav drošas vietas

Gazas joslas iedzīvotāji ir meklējuši patvērumu ANO vadītajās skolās. Taču Izraēlas mērķis ir arī skolas.

https://www-aljazeera-com.translate.goog...r_pto=wapp
https://www.aljazeera.com/features/2023/...li-attacks


Uz šī klasiskā stulbuma fona, ASV prezidents Baidens izskatās pēc pajoliņa, norādot ka Izraēlai ir jāievēro kara vešanas likumi. Vēsturiski Izraēla nekad viņus nav ieverojusi, un ASV viņu vienmer ir piesegusi, lai ANO izskatītos smieklīgs ar savam cilvēktiesībām utt Un nav tā, ka šis ir pirmais vai pēdējais šāds Hamās trieciens, nu praktiski viņi notiek ik pēc 2 ... 5 gadiem.

Citāts:On 15 September 2009, a 574-page report by UN inquiry team was released, officially titled "Human Rights in Palestine and Other Occupied Arab Territories: Report of the United Nations Fact Finding Mission on the Gaza Conflict". It concluded that the Israel Defense Forces (IDF) and Palestinian armed groups committed war crimes and possibly crimes against humanity.[471] On 16 October 2009, the UN Human Rights Council endorsed the report.[472] Israel's Defense Minister said that the report was distorted, falsified and not balanced.

2009. gada 15. septembrī tika izdots 574 lappušu garš ANO izmeklēšanas grupas ziņojums ar oficiālu nosaukumu "Cilvēktiesības Palestīnā un citās okupētajās arābu teritorijās: Apvienoto Nāciju Organizācijas Gazas konflikta faktu vākšanas misijas ziņojums". Tajā secināts, ka Izraēlas Aizsardzības spēki (IDF) un palestīniešu bruņotie grupējumi pastrādāja kara noziegumus un, iespējams, noziegumus pret cilvēci.[471] ANO Cilvēktiesību padome 2009. gada 16. oktobrī apstiprināja ziņojumu[472]. Izraēlas aizsardzības ministrs sacīja, ka ziņojums ir sagrozīts, viltots un nav līdzsvarots.


Attached File(s)
.pdf   Kāpēc_bombardēt_skolas.pdf (Size: 101,02 KB / Downloads: 118)
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#26
Citāts:Tavs pēdējais apgalvojums, kautrējos vaicāt, uz LV krieviem arī attiecas? Vai tas tomēr ir citādi?
Jā, attiecas. Nedomāju, ka mēs varam no kāda prasīt atbildību par to, ka viņš te ir ievācies uz dzīvi tajā brīdī, kad tas pēc tobrīd spēkā esošajiem likumiem un dzīves kārtības bija likumīgi.

Mums tas tagad varbūt nepatīk, vai mēs gribētu redzēt Latviju "latviskāku" (lai ko tas arī nenozīmētu) - ok, es to saprotu kā sapni vai vēlmi "pēc kaut kā cēla nezināma", bet realitāte ir drusku savādāka. Tie cilvēki ir šeit (lai kā mēs arī nevērtētu pašu faktu, ka viņi te ir uzradušies), un neeksistē tiesiska un morāla veida kā viņus dabūt prom. Līdz ar to, jā, vienīgais, kas paliek ir kopīgiem spēkiem censties nodrošināt to, lai viņi būt spējīgi komunicēt latviski.
Citāts:Pēc žīdu aizsardzības ministra publiskajiem izteikumiem un civiliedzīvotāju bombardēšanas paliek tikai divi varianti. Nē, trīs
Atkal, izejam no principa "noteikumiem uz visiem vajadzētu attiekties vienādi", bet praksē mēs to diemžēl nenovērojam. Kas nozīmē tikai to, ka ar lielu ticamību pasaule turpinās stūrēt starptautisko tiesību nihilisma virzienā.
Atbilde
#27
Jā, attiecas. Nedomāju, ka mēs varam no kāda prasīt atbildību par to, ka viņš te ir ievācies uz dzīvi tajā brīdī, kad tas pēc tobrīd spēkā esošajiem likumiem un dzīves kārtības bija likumīgi.

Mums tas tagad varbūt nepatīk, vai mēs gribētu redzēt Latviju "latviskāku" (lai ko tas arī nenozīmētu) - ok, es to saprotu kā sapni vai vēlmi "pēc kaut kā cēla nezināma", bet realitāte ir drusku savādāka. Tie cilvēki ir šeit (lai kā mēs arī nevērtētu pašu faktu, ka viņi te ir uzradušies), un neeksistē tiesiska un morāla veida kā viņus dabūt prom. Līdz ar to, jā, vienīgais, kas paliek ir kopīgiem spēkiem censties nodrošināt to, lai viņi būt spējīgi komunicēt latviski.

1. Priecājos apzināties, ka nekomunicēju ar kārtējo urrāpatriotu - lozunggalvu.
2. Par latviskāku Latviju ... man jau labi sen ir variants, kā visas "latviešu valodas problēmas" atrisināt ... nu, ne vienā rāvienā, ka to cer mūsu bokšas - langas, bet lēni, toties ilgtspējīgi un pamatīgi. Pirmkārt, izsist jaunām latviešu sievietēm bez jebkādas žēlastības no galvas "dzīvošu sev, savai labsajūtai", "man bērnus nevajag", "pēc dzemdībām ir risks kļūt resnai, tāpēc dzemdēt negribu", utt. Kaut vai ar kādiem drakoniskiem līdzekļiem līdz pat tam, ka nemaksājam nekādu pensiju tām, kurām bērnu nav. Un tad - saskaņā ar PSRS laika lozungu (bez pārmērībām): "Viens - mammai, otrs - tētim, trešais - [padomju] valstij" jeb NORMĀLA ģimene sākas no 3 bērniem. Domāju, vismaz 5% dabisko pieaugumu tas nodrošinātu. Skaidrs, ka nāksies risināt kaudzi satelītproblēmu, bet tomēr ... Un šeit, ja viss būs saprātīgi paveikts, pēc gadiem 70 var sākt cerēt, ka latviski runās visi ... brīvprātīgi, nevis represiju rezultātā.

Atkal, izejam no principa "noteikumiem uz visiem vajadzētu attiekties vienādi", bet praksē mēs to diemžēl nenovērojam. Kas nozīmē tikai to, ka ar lielu ticamību pasaule turpinās stūrēt starptautisko tiesību nihilisma virzienā.

Man ir cits secinājums. Civilizācija pašreizējā (viena) varas centra - ASV - vadībā nav nekur progresējusi šādos jautājumos. Salīdzinot ar kuru laiku? Šis ir viduslaiku vai vēl senāks līmenis? Satriecoši! Jau tas vien liek būt pārliecinātam (man), ka ASV vienvadībai Pasaulē ir jādara gals... jo ātrāk, jo labāk. Un tikai tad, ja tā "lielvalsts" tiks iedzīta zem grīdlīstes, var parādīties cerība, ka arī mēs dzīvosim labākā, taisnīgākā un visādi citādi labākā pasaulē un sabiedrībā. Var man "šūt" jebkādu KF atbalstu un vēl nez ko, bet šī ir mana svēta pārliecība.
Atbilde
#28
Latvijā notiek uz ASV naudu cerošu indivīdu un NVO akcija vajāt ar Palestīnu saistītās valsts organizācijas un darbiniekus, par Palestīnas pašpārvaldes neizteikto nosodījumu Hamās par terora aktu. Officiālais viedoklis ir
Citāts:"Ar Gazas sektoru nekāda sakara nav, jo mēs saprotam, ka valdošais režīms ir "Hamas" Gazas sektorā, un, protams, visas aktivitātes, kas [Latvijas politiķiem] ir, ir ar demokrātiskajiem spēkiem, kas ir Palestīnas Rietumkrastā. Un mēs protams, gaidījām, ka varbūt Palestīnas Nacionālā padome nāks ar savu paziņojumu. Mūsu cerība bija, ka tomēr šis paziņojums būs vērsts uz terorisma nosodīšanu, vardarbības nosodīšanu..." 
A.Svinka
tāpēc visi Palestīnas atbalsta grupu pamešanas gadījumi ir individuāli lēmumi.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#29
Kolumbijas prezidents izraida no valsts Izraēlas vēstnieku, par rupjībām pret prezidentu salīdzinot viņu ar nacistiem Wink

"No democrat in the world can accept Gaza being turned into a concentration camp," Petro added.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#30
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)